MČR veteránů: 82 hráčů a hráček svádělo líté boje v Brně

V sobotu 5. května se v Brně-Slatině uskutečnilo mistrovství České republiky veteránů. O tituly v jednotlivých kategoriích se popralo 82 badmintonistů a badmintonistek.

Mezi nejmladšími veterány (nad 35 let) se podle očekávání radovali hráči, kteří mají stále co říct i na celostátních turnajích dospělých: René Neděla vyhrál dvouhru a se svým parťákem Martinem Heroutem opanovaly opory extraligového Montasu i čtyřhru.

Nejpočetnější účast, 16 badmintonistů, měly mužské dvouhry nad 40, 45 a 50 let. V první zmíněné kategorii se radoval Pavel Kavan, ve finále nad 45 let se pak střetli dva reprezentanti z loňského MS veteránů v Indii Ladislav Oros s Janem Portem, přičemž šťastnější byl po konci utkání prvně jmenovaný. Ve finále čtyřhry se však oba museli společně sklonit před Janem Jiráskem a Michalem Koudelkou.

Martin Herout a René Neděla. Foto: Pavel Růžička.

Mistrem ČR nad 50 let se v Brně stal Radek Brázda, o kategorii výše se radoval Luboš Kunášek, v kategorii nad 60 let se šampiónem stal Jiří Parkán. Nejstarší badmintonisté, nad 65 let, se sešli v počtu pět a po tabulkových bojích nakonec na nejvyšší příčku dosáhl Zdeněk Merarny.

Za zmínku stojí finále mužského deblu nad 60 let, kde Stanislav Jelínek s Jaroslavem Novotným udolali dvojici Lumir Tetur, Ladislav Vorel až 21:18 ve třetím setu.

V ženském singlu byly obsazeny pouze tři kategorie a počet hráček nepřesáhl rovněž číslo 3. Nad 40 let se radovala Dita Smejkalová, nad 45 let Věra Toncarová a nad 50 let Ivana Lurie.

Výsledky jednotlivých kategorií si prohlédněte zde.