logo
Český badmintonový svaz

Memoriál Ivana Škáchy v Liberci: dvě vítězství pro Bitmana a Bášovou

Tradičně poslední GPA dospělých sezóny v Liberci, letos premiérově konané pod názvem Memoriál Ivana Škáchy, zpestřili svou účastí nejen němečtí přátelé z klubu Robur Zittau, ale i reprezentanti chystající se na kvapem blížící se mistrovství Evropy ve Španělsku.

A právě Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou se s dvěma tituly stali nejúspěšnějšími účastníky turnaje, další reprezentantka Michaela Fuchsová získala titul jeden. Ale popořadě.

Dvouhra mužů patřila Petru Beranovi, jenž kromě poháru za vítězství získal i titul (nutno brát s rezervou) „Němcobijec“: Beran vyřadil dva ze tří německých hráčů v soutěži, ve čtvrtfinále žitavského Moritze Predela a ve finále Johanna Höflitze (21:18 a 21:15).

Johann Höflitz, Petr Beran a Lukáš Holub. Foto: Zdeněk Kračmar.

Celkově byla účast německých badmintonistů v této disciplíně zpestřením, i když si do dvouhry už nevěřil legendární čtyřicetiletý Björn Wippich, několikanásobný vítěz libereckého GPA.

Ve dvouhře žen potvrdila své nasazení turnajová jednička, avšak stále teprve šestnáctiletá dívka Kateřina Zuzáková, jež o titul musel tři sety bojovat s Dominikou Budzelovou. Třetí set už byl ale jednoznačný ve prospěch Zuzákové: 21:10. Velmi vyrovnané bylo i Zuzákové třísetové semifinále proti reprezentační kolegyni Janě Adámkové.

Záznamy zápasů na Memoriálu Ivana Škáchy si prohlédněte zde:


Ve čtyřhře mužů se nikoliv překvapivě radovali mistři republiky Jakub Bitman s Pavlem Drančákem, kteří ve finále přehráli nasazené jedničky Lukáše Holuba s Janem Hubáčkem 21:18 a 21:18. I zde soutěží zamávali někdejší juniorský reprezentant Německa Stefan Adam a již zmíněný Björn Wippich z klubu Robur Zittau, zkušená levácká dvojice ale na tři sety podlehla právě Hubáčkovi s Holubem v semifinále.

Zajímavostí pánského deblu byla pak účast třiapadesátiletého Pavla Kubiše, jenž spolu s Ivem Stoklasem došel až do čtvrtfinále.
Dominika Budzelová a Kateřina Zuzáková. Foto: Zdeněk Kračmar.

Čtyřhra žen patřila Alžbětě Bášové s Michaelou Fuchsovou, v semifinále (proti Lucii Krpatové a Kateřině Zuzákové) i ve finále proti Dominice Budzelové s Anežkou Nováčkovou však reprezentační pár hlavně v prvních setech nacházel ve své hře až příliš mezer, chyb a nejasností. Po vyhrané koncovce se ale Alžběta s Michaelou vždy uvolnily a druhé sety zvládly s bravurou a přehledem, jaký samy od sebe před evropským šampionátem určitě očekávají.

Bášová navíc přidala zlato z mixu s Jakubem Bitmanem. I když šlo očekávat, že devítinásobní mistři republiky nebudou mít na GPA výraznější konkurenci (což skutečně neměli, nejblíže vyrovnanosti mělo až finále proti Pavlu Drančákovi a Michaele Fuchsové), jde o zajímavou variantu rozehrávky před veledůležitou akcí. S turnajovým prvenstvím v kapse, i když jde pouze o republikové klání, se na mistrovství Evropy hned odjíždí radostněji, naši reprezentanti si navíc mohli vyzkoušet varianty, které v posledních dnech ladili v tréninku.

Jakub Bitman, Pavel Drančák, Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová na již tradiční vítězné fotce. 

To potvrzuje i Alžběta Bášová:

"Do Liberce jsme jeli vyzkoušet pár nových kombinací, které jsme v posledních týdnech trénovali, a taky kvůli "tréninkovým" zápasům. Úkol jsme splnili, dvě zlata jsou doma, a až na první sety v posledních dvou deblech, kde jsme měly mírné problémy s vlastní koncentrací, jsem spokojená a moc se těším na nadcházející mistrovství Evropy. Teď už jenom rychle přebalit věci a v 5 ráno vzhůru na letiště. Směr Huelva!"

Vítězům prvního Memoriálu Ivana Škáchy gratulujeme, reprezentantům přejeme šťastnou cestu a v úterý hodně štěstí ve Španělsku!

Výsledky Memoriálu Ivana Škáchy.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading