logo
Český badmintonový svaz

Mendrek, Ludík a Tomalová si v Maroku zahrají čtvrtfinále

Adam Mendrek, Milan Ludík a Kateřina Tomalová si v marocké Casablance, kde se koná turnaj kategorie International Series s dotací 8 000 dolarů, zahrají čtvrtfinále. Informace o dalších hráčích zatím redakce nemá k dispozici.

Třetí nasazený Ludík porazil v prvním kole Aatishe Lubaha z Mauriciu 21:10 a 21:17, v dalším zápase si poradil s vítězem kvalifikační skupiny číslo 1 Rowanem Scheurkogelem z Belgie 23:21 a 21:17. V sobotním čtvrtfinále na Ludíka čeká velmi nepříjemný soupeř, Španěl Ernesto Velázquez, který býval reprezentační dvojkou své země.

"Těším se na zítřejší zápas proti nelehkému soupeři ze Španělska. Ernesto se vrací po zranění, ale motivace mu rozhodně nechybí. Věřím, že se mi podaří vyrovnat s náročnými podmínkami a velmi pomalými míčky. Bude to souboj o medaili a další body do světového žebříčku," napsal z Casablanky Ludík.

O medaili bude v sobotu bojovat i Adam Mendrek. Ten v prvním kole porazil Alžířana Youcefa Sabri Medela 21:10 a 21:18, v kole druhém pak Dána Pedera Søvndala, který nastupuje i v české extralize za Klimkovice, dvakrát 21:9. Čtvrtfinálovým soupeřem Mendreka bude další Dán Søren Toft Hansen.
Adam Mendrek na archivním záběru. Foto: Ladislav Káňa.

"Repríza finále na Jamajce. Do zápasu jdu připraven a budu pokorně a trpělivě bojovat každou výměnu, tak jako první dvě kola," napsal z Maroka Mendrek. A jak se český reprezentant sžívá s těžkými africkými podmínkami? "Podmínky pro mě dobrý, vyhovují mi," dodává Mendrek.

Mezi nejlepších osm singlistek turnaje postoupila i Kateřina Tomalová, jíž jako třetí nasazené k účasti ve čtvrtfinále stačila jedna výhra. V sobotu narazí na Chorvatku Maju Pavlinic. Druhá česká singlistka Zuzana Pavelková porazila Alžířanku Hallu Bouksani, ve druhém kole ale ve třech setech prohrála s Francouzkou Manon Krieger. 

"Přetlačila mě. S těma míčema tady ani kluci nezahrají klír ze zadní na zadní," popisuje problém s pomalými míči Pavelková.

Jan Louda nestačil ve dvou setech na prvního nasazeného Francouze Lucase Claerbouta. Bližší info o výsledcích českých badmintonistů přineseme, jakmile to bude možné.

Rozlosování turnaje Morocco International - bohužel neaktualizované - najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading