logo
Český badmintonový svaz
Michaela Fuchsová na Memoriálu Standy Krauze. Foto: Ladislav Káňa.

Michaela Fuchsová před MČR: Jsem ráda, že jsem zpátky a můžu se ukázat na mistrovství

Krátce po loňském MČR dospělých si Michaela Fuchsová poranila rameno a musela si naordinovat několikaměsíční pauzu. Nyní je však zpátky a na nadcházejícícm šampionátu v Praze může usilovat o "zlatý hattrick" z dámského deblu.

Budeš startovat na letošním MČR a v jakých disciplínách, případně s jakými partnery?
Stejně jako na minulém mistrovství budu hrát párové disciplíny a poprvé budu startovat za oddíl TJ Montas Hradec Králové. V deblu po boku Bětky Bášové a v mixu po boku Pavla Drančáka.
 
Jak vypadá tvá závěrečná příprava?
Celý rok probíhá moje příprava v Hradci Králové pod vedením Petra Báši a před mistrovstvím se nic nezměnilo. Během Vánoc jsme měli krátkou pauzu, na začátku ledna jsme začali hned makat a připravovat se na nadcházející turnaje. Příprava je spíše herní s taktickými úkoly, zaměřená samozřejmě na párové disciplíny.

Kdo jsou podle tebe největší favorité jednotlivých disciplín?
Myslím si, že na letošním mistrovství bude k vidění spoustu vyrovnaných zápasů. Ačkoliv jsem párařka, musím říct, že se letos těším i na singlové zápasy. V určitých disciplínách věřím obhájcům z minulého roku a samozřejmě budu fandit svým spoluhráčům z oddílu.

Michaela Fuchsová při podání.
 
Krátce po loňském titulu z deblu sis vážně poranila rameno. Je už všechno ok a jak o své rameno pečuješ?
Na začátku to nebylo vůbec jednoduché, jsem ráda, že se nám podařilo vrátit zpátky, odehrát několik zahraničních turnajů a stejně tak jsem ráda, že se můžu ukázat na letošním mistrovství. Stále je co zlepšovat, rameno je potřeba posilovat a zpevnit. Ruka už mne nijak neomezuje, takže do tréninku můžu dát vše.

Změnila se za uplynulý rok nějak Michaela Fuchsová jako badmintonistka?
Chybami se člověk učí. A musím říct, že za uplynulý rok jsem se toho naučila opravdu hodně. Díky ramenu byl celý rok hektický a změny byly všude, jak v osobním životě, tak v badmintonu.

Více o mistrovství ČR dospělých najdete na oficiálním webu turnaje.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading