logo
Český badmintonový svaz

Mistrovský titul z družstev žáků putuje do Klimkovic, stříbrné jsou Pardubice

Český juniorský badminton má za sebou první republikový šampionát letošní sezony, v Pardubicích se utkaly nejlepší výběry do 15 let na MČR družstev žáků. Jako triumfátor odjíždějí domů Klimkovice, které ve finále porazily domácí tým TJ Sokol Polabiny Pardubice 4:2.

Po třech zápasech nedělního finále vypadalo utkání jednoznačně, Klimkovičtí vedli 3:0 díky dvěma výhrám hostujícího Jana Janoštíka (s Klárou Petruškovou v mixu a v singlu) a jednomu bodu Davida Slívy ze singlu.

Pardubické dívky ale ještě utkání zdramatizovaly, když nejprve Tallulah Van Coppenolle porazila v souboji reprezentantek svých kategorií Lucii Metzovou 21:9 a 21:15, aby následně Kateřina Valentová po výhře nad Veronikou Dejlovou 21:9 a 21:14 snížila už na 2:3. Následující zápas ale patřil znovu Klimkovicím, když Filip Häring s Davidem Slívou porazili Pavla Jeništu s Tomášem Urbancem 21:8 a 21:14. Vítězství 4:2 na zápasy a zlaté medaile pro tým TJ Sokol Klimkovice.

Vítězný tým TJ Sokol Klimkovice.

Bronz získali badmintonisté týmu Sokol Radotín Meteor Praha, kteří v souboji dvou poražených semifinalistů porazili TJ Jiskru Nejdek rovněž 4:2.

Celkové pořadí MČR družstev žáků:
1. TJ Sokol Klimkovice
2. TJ Sokol Polabiny Pardubice
3. Sokol Radotín Meteor Praha
4. TJ Jiskra Nejdek
5. BADMINTON FSpS MU 
6. Super Stars Most
7. SKB Český Krumlov
8. BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou

Výsledky jednotlivých utkání najdete ZDE.

Fotogalerie z turnaje je k vidění ZDE.


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading