logo
Český badmintonový svaz

Mistrovství Evropy družstev v Kazani: týmy mužů a žen se poperou o postup

České reprezentační výběry mužů a žen v neděli večer v pořádku dosedly na letiště v ruské Kazani a mohou začít finální přípravu na svá úvodní utkání na mistrovství Evropy družstev. Začínáme už zítra ráno!

Třináctičlenná výprava ČR do hlavního města Tatarstánu – 11 hráčů včetně „hrajícího kapitána“ Jakuba Bitmana, trenér Pavel Florián a masér Jaroslav Suchan - odcestovala přímo z Nymburka, kde od čtvrtka probíhal závěrečný tréninkový kemp.

Jeho smyslem bylo hlavně vyladit technické detaily, sehrát možné dvojice pro párové disciplíny a hlavně navodit bojovnou atmosféru: chceme postup ze skupiny!

Jako první se v hale, kde mistrovství Evropy družstev mužů a žen probíhalo už před dvěma lety a kde se odehrál mimo jiné i evropský šampionát jednotlivců v roce 2014, představí naše ženy. Ty ve svém prvním utkání v úterý od 10:00 místního času, tedy od 8:00 času českého, narazí na výběr Polska. Utkání sledujte ŽIVĚ zde.
Česká reprezentace v Kazani.

Právě toto utkání proti mladému výběru Polek výrazně napoví o tom, jaké jsou reálné šance našich (rovněž mladých!) děvčat na postup ze skupiny 6, dalšími soupeřkami totiž budou velké favoritky z Anglie a papírově slabší Norsko.

Do čtvrtfinále ženského turnaje, jehož se účastní 24 týmů, postupují vítězky každé ze šesti skupin a dva nejlepší týmy z druhých míst.

Muži, rovněž působící ve skupině číslo 6, pak otevřou svůj zápasový účet na ME v úterý od 11:30 českého času proti Portugalsku (ŽIVĚ zde). Situace v jejich skupině je podobná jako u žen: favority jsou Poláci, proti Portugalsku a Itálii pak věříme v to, že v utkáních hraných na tři dvouhry a dvě čtyřhry rozhodne kvalita a vyrovnanost českého výběru.

V mužském turnaji působí celkem 31 týmů – šest skupin po čtyřech a jedna po pěti týmech, do osmičky tedy postoupí kromě vítězů skupin pouze jeden tým z druhých míst.Mistrovství Evropy družstev mužů a žen, které je evropskou kvalifikací na Thomas a Uber Cup, trvá v Kazani od úterý do neděle, kdy je na programu velké finále. Tituly z šampionátu před dvěma lety obhajují mezi muži i ženami Dánové.

Od pátku pak na stejném místě bude probíhat i mistrovství Evropy do 15 let, kam vyráží čtyřčlenný český výběr pod vedením trenéra Tomáše Krajči.

Program českých týmů na ME:

Ženy: 

Úterý 13.2. ČR vs. Polsko (08:00)
Středa 14.2. ČR vs. Anglie (17:00)
Čtvrtek 15.2. ČR vs. Norsko (12:00)

Muži:

Úterý 13.2. ČR vs. Portugalsko (11:30)
Středa 14.2. ČR vs. Itálie (10:00) 
Čtvrtek 15.2. ČR vs Polsko (08:00)

Časy v závorce jsou SEČ, v Kazani je o dvě hodiny více než v ČR.

Výsledky ME družstev mužů a žen.

Složení týmů pro ME družstev mužů a žen v Kazani:

Tým mužů: Jakub Bitman, Ondřej Král, Jan Louda, Milan Ludík, Adam Mendrek

Tým žen: Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová, Sabina Milová, Zuzana Pavelková, Kateřina Tomalová, Tereza Švábíková

Trenér: Pavel Florián

Masér: Jaroslav Suchan

Od úterý bude možné utkání sledovat v přímém přenosu na webu Laola1, od pátku do neděle pak na oficiálním streamu Badminton Europe Confederation.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading