logo
Český badmintonový svaz

Morocco International: Ludík a Tomalová v semifinále

Milan Ludík a Kateřina Tomalová dokázali zvládnout své čtvrtfinálové zápasy a na Morocco International si zahrají semifinále. Ludík porazil Španěla Ernesta Velazqueze, Tomalová Chorvatku Maju Pavlinic. Adam Mendrek končí v osmičce.

"Dnes jsem vyhrál ve dvou setech velmi náročný zápas proti Ernestu Velazquezovi. Mám velkou radost, že jsem zvládl podmínky v hale a zvládl zápas takticky až dokonce. Těším se na další kolo proti nasazené jedničce. Věřím, že se mi opět podaří předvést můj nejlepší výkon a postoupit až do finále," napsal z Casablanky Ludík.

O místo ve finále si zahraje s Francouzem Lucasem Claerboutem.

Milan Ludík. Foto: Ladislav Káňa.

Kateřina Tomalová postoupila do semifinále po třísetové výhře nad Chorvatou Majou Pavlinic, když Tomalové soupeřka ve třetím setu skrečovala. Nyní česká reprezentantka narazí na druhou nasazenou Slovenku Martinu Repiskou.

Komentář Kateřiny Tomalové:

"Včerejší zápas proti Jordánce byl snadný, bez problému jsem vyhrála 6 a 7. Dneska mě ve čtvrtfinále čekala Chorvatka Pavlinič. Ze zápasu jsem měla docela obavy, protože se hraje se strašně pomalými míči a Maja je nepříjemná soupeřka, která hraje hodně silově a útočně. Naštěstí se mi vstup do setu povedl, srovnala jsem se lépe s podmínkami a vyhrála jsem jasně 21:7. Celý druhý set jsem vedla, ale v koncovce jsem trochu zazmatkovala a změnila taktiku, čehož soupeřka využila a vyhrála 21:18. Třetí set vypadal v úvodu vyrovnaně, pak ale najednou soupeřka začala hrát odevzdaně, dělala snadné chyby, nedobíhala míče a za stavu 12:4 zápas skrečovala, protože se na klouzajícím povrchu bála zranění."

Uvidí Casablanka dva Čechy ve finále?

Kateřina Tomalová na turnaji v Maroku.

Adam Mendrek nestačil ve čtvrtfinále na Dána Tofta Hansena a prohrál 16:21 a 11.21. "Tak nakonec 5. místo. Hrál jsem to, co jsem si řekl, že chci hrát. Snažil jsem se být aktivní a vytvářet nátlak. Bohužel soupeř se stáhl jen do obrany a pokrýval celý kurt, kde s pomalými míčky jsem dnes nedokázal ukončit výměny tak, jako včera," hodnotí svůj sobotní zápas Mendrek.

"I tak beru hru pozitivně! Teď mě čekají po dvou měsících turnajů a cestování dva týdny pořádného tréninku, který by měl vyvrcholit turnaji v Jižní Africe a LA, kde se budu snažit znovu předvést hru, kterou chci hrát," dodává český reprezentant.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading