logo
Český badmintonový svaz

Mužský tým bez ztráty bodu porazil i Itálii a vyhlíží postup

Skvěle, skvěle, skvěle. Mužský tým vyhrál i své druhé utkání na mistrovství Evropy družstev v Kazani - Itálií porazil 5:0 a má jistotu minimálně druhého místa ve skupině.

Výsledek utkání Česko-Itálie.

Adam Mendrek zvládl po včerejšku i další těžké utkání, tentokrát s italskou jedničkou Rosariem Maddalonim, a přinesl týmu důležitý první bod. Stejně jako téměř před rokem v Peru hráli oba borci na tři sety, nyní se ale Mendrekovi podařilo vyhrát. Eliminoval Maddaloniho nepříjemně rychlou hru plnou dynamického pohybu a trpělivým útokem Itala nutil k chybám. Sám se naopak chyb vyvaroval.

Rozhodl začátek třetího setu, kde si vyhecovaný Mendrek vypracoval náskok 8:1. A i když Maddaloni poté zmobilizoval síly a začal stahovat, odvážně hrající Mendrek koncovku zvládl. Přesně tohle byla hra, jakou by se Adam chtěl prezentovat!

Solidně si se svým zápasem poradil i Milan Ludík na dvojce. Giovanni Greco je malý běhavec a Ludíková hra „útok za každou cenu“ na něj zpočátku platila. Pak se ale Greco adaptoval a začal čím dál více Ludíkovy smeče vybírat.

Celý druhý set Greco vedl, místy až o pět bodů, a za stavu 20:18 měl dva setboly. Ludík se ale na tomto turnaji potkává s vynikající odvracecí formou. Čtyřmi body v řadě český reprezentant zápas ukončuje a získává pro tým vedení 2:0.

Jedna vítězná. Foto: Facebook Milana Ludíka.

Třetí bod a rozhodnutí zanedlouho přidal Ondřej Král, jenž pro dnešek na trojce dostal přednost před Janem Loudou. V souboji dvou osmnáctiletých hráčů přejel Fabia Caponia dvakrát 21:10. Tady nebylo co řešit, Král soupeře aktivní a rychlou hrou zkrátka rozebral. 3:0 a velká radost na české části tribuny.

"S výkony v dnešních zápasech jsem velmi spokojený. V singlu se mi dařilo rychlou a pestrou hrou na síti vytvářet tlak, který jsem pak dobře zakončoval. Na začátku obou setů jsem si vypracoval velký náskok a mohl jsem tak hrát v úplném klidu a zápas kontrolovat," napsal z Kazaně Ondřej Král. 

Čtvrtý bod přidali Jakub Bitman s Adamem Mendrekem po soustředěném a zkušeném výkonu proti dvacetileté dvojici Lukas Osele, Kevin Strobl. Zvlášť Mendrek se očividně v drajvových přestřelkách cítil velmi dobře, a když se k tomu přidal deblový přehled Bitmana, vítězství dvakrát 21:17 bylo na světě.

Téměř exhibiční zakončení utkání pak předvedli Jan Louda s Ondřejem Králem v druhém deblu. Lety sehraná dvojice Greco, Maddaloni neměla proti jejich ostré hře šanci. I když se Jan s Ondřejem, kombinující levou a pravou herní ruku, občas neshodli, jisté vítězství 21:12 a 21:12 si vzít nenechali. Je udivující, jak zkušeně si čeští mladíci v Kazani zatím počínají.

 

"V deblu jsme se soustředili na kvalitní podání a příjem, snažili jsme se hrát aktivně na síti a myslím, že se nám to stejně jako proti Portugalcům dařilo. Jsem rád, že jsem týmu pomohl dvěma body k důležitému vítězství," zhodnotil své vystoupení Ondřej Král.

Celkově tedy 5:0, stejně jako včera proti Portugalsku. V posledním utkání základní skupiny číslo 6 se naši muži představí ve čtvrtek od 8:00 proti Polsku. Ve formě, jakou se náš mužský tým zatím na turnaji prezentuje, vůbec není nereálné, že se podaří favoritovi pořádně zatopit!

Dnes od 17:00 pak držte palce našim ženám, které se pokusí naopak potrápit velké favoritky své skupiny Anglii. Utkání můžete ŽIVĚ sledovat zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading