logo
Český badmintonový svaz

Na mistrovství Evropy ve Španělsku se kvalifikovalo osm českých reprezentantů

Mistrovství Evropy jednotlivců, které se koná od 24. do 29. dubna ve španělské Huelvě, už zná první účastníky. Úvodní kvalifikační fáze, která byla zveřejněna na základě světového žebříčku k 22. únoru, vysílá do Andalusie osmičku českých badmintonistů.

Ve dvouhře mužů se kvalifikovali Adam Mendrek a Milan Ludík, ve dvouhře žen nás budou reprezentovat Kateřina Tomalová a Zuzana Pavelková. Tomalová se kvalifikovala i do čtyřhry spolu s Terezou Švábíkovou, ale vzhledem k tomu, že jejich deblové partnerství už netrvá, tuto dvojici pravděpodobně na ME neuvidíme.

Z posledního místa na šampionát proklouzly v první fázi i deblistky Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou.

Ve smíšené čtyřhře je téměř samozřejmostí účast Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou. Jedinou disciplínou, kde nebudeme mít zastoupení, je čtyřhra mužů.

Alžběta Bášová s Jakubem Bitmanem. Foto: Pavel Růžička.

Všechny postupující musí nyní do 1. března potvrdit národní federace. Poté bude zveřejněna tzv. druhá fáze, finální podoba startovních polí by měla pak být známa 11. března.

Španělsko jako pořadatelská země má možnost využít jedné kvóty v mužském a ženském deblu, Badminton Europe si pak vyhrazuje právo udělit do každé z pěti disciplín divokou kartu.

Mistrovství Evropy pro rok 2018 bude nalosováno 10. dubna.

Postupující na ME v první fázi:
Dvouhra mužů
Dvouhra žen
Čtyřhra mužů
Čtyřhra žen
Smíšená čtyřhra

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading