logo
Český badmintonový svaz

Na tlak se těšíme a jdeme za vítězstvím, zní před Finále play-off z Brna

Suverénním způsobem opanovali základní část extraligy. Ve Finále play-off, které začíná už tuto sobotu ve Vinoři, se ale začíná od začátku a tým BADMINTON FSpS MU bude lovnou zvěří. Před vrcholem extraligové sezóny jsme zpovídali zástupce každého ze čtyř semifinalistů, za Brňany odpovídá Vojtěch Šelong.

Jak se váš tým připravuje na Finále play-off? Máte společnou přípravu?
Na finálový víkend se, vzhledem k vytíženosti našich hráčů a rozdílné geografické poloze, připravuje každý individuálně, a to s výjimkou hráčů, kteří pobývají v Brně - ti se připravují pod vedením oddílového trenéra Standy Kohoutka.
 
Co očekáváte od semifinálového utkání?
Od semifinále čekáme tuhý boj s týmem Klimkovic, který v utkání nemá co ztratit, což je pro nás jako favorita lehce nepříjemné. Určitě však nic nepodceníme, na tlak se těšíme a jdeme za vítězstvím.

Prozradíte, jak je na tom váš tým zdravotně? Budete v plné sestavě?
Podle nejnovějších informací jsou všichni zdravotně v pořádku, takže budeme kompletní a ve formě.
Jednou z nejvýraznějších osobností brněnského týmu je český reprezentant Adam Mendrek. Foto: Ladislav Káňa.
 
Kdo je podle vás největší hvězdou finálového turnaje?
Každý tým, který je mezi nejlepší čtyřkou, má na české poměry hodně kvalitní hráče. Největšími hvězdami jsou samozřejmě zahraniční posily týmů.
 
Co pro vás Finále play-off znamená?
Znamená na to pro nás vyvrcholení soutěže, kterou se snažíme finančně, ale i lidsky pokrýt po celý rok. Rok od roku navíc kvalita soupeřů roste, takže roste i prestiž, kterou se může mistr extraligy chlubit. Je jen škoda, že zisk mistrovského titulu a umístění na medailových pozicích není takřka nijak ohodnoceno. Určitě by to onu prestiž ještě více zvedlo.
 
Je něco speciálního, co byste o svém týmu chtěli prozradit?
Nic takového mě nenapadá. Každopádně bychom rádi na finále extraligy pozvali všechny fanoušky našeho krásné sportu a popřáli jim, aby si celý víkend užili. 

Více informací o Finále play-off najdete na oficiálních stránkách turnaje.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading