logo
Český badmintonový svaz
Jan Viktora. Foto: Pavel Růžička.

Nominace na mistrovství Evropy juniorů v Estonsku - soutěž jednotlivců

TMK ČBaS zveřejnila nominaci do individuálního turnaje mistrovství Evropy juniorů. Do Estonska bylo nominováno celkem 12 reprezentantů.

Mistrovství Evropy juniorů se uskuteční od 7. do 16. září v estonském Tallinnu. Turnaj družstev proběhne v termínu 7. - 11. 9. (článek o nominaci si přečtěte ZDE), soutěž jednotlivců na něj od 11. do 16. 9. bezprostředně naváže.

K osmičlennému družstvu (Janoštík, Král J., Kulíšek, Švejda, Krpatová, Švábíková, Van Coppenolle, Zuzáková), které do Tallinnu odlétá již 5. 9., se tak 9. 9. připojí hráči nominovaní do individuálního turnaje.

"Nominaci jsme připravovali prakticky od dubnového Valamar Open, které bylo posledním reprezentačním turnajem před mistrovstvím Evropy. Zohledněny byly především mezinárodní výkony a výsledky, zejména v období letošního roku, jakož i příprava, fyzická připravenost, potenciál a charakter všech hráčů," vysvětluje Pavel Florián, hlavní trenér juniorské reprezentace. 
V nominaci nechybí Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou. Foto: Pavel Růžička.

"Hráči byli dle své specializace nominováni do hlavní a případně i doplňkové disciplíny, v párových disciplínách byla přednostně složena vždy nejsilnější možná dvojice. Opět po jedenácti letech využíváme mezinárodní spolupráce ve čtyřhře žen. Doufáme, že dvojice Švábíková – Sandorházi naváže na úspěch Kristíny Gavnholt s tehdy Běloruskou Olgou Konon," dodává Florián.

Zúžený juniorský výběr nyní (od 8. do 18. 7.) absolvuje soustředění v Nymburce pod vedením dánského trenéra Steffena Rasmussena. Jádro družstva (3 hráči + 3 hráčky) pak čeká mezinárodní sparingové soustředění na Slovensku v termínu 12. - 19. 8. a hráči nominovaní do individuálního turnaje se pak sejdou na závěrečném předturnajovém reprezentačním srazu na konci srpna (22. - 26. 8.) opět v Nymburce.

„Ještě jednou děkujeme všem hráčům za spolupráci na reprezentačních akcích. Rovněž si vážíme práce, kterou spolu se svými trenéry odvádí, ať už na klubové, nebo reprezentační úrovni. Víme, jak těžké je připravovat se na úspěch v mezinárodní konkurenci, a snažíme se v tom být hráčům jedním z partnerů. Věříme, že se společně připravíme na juniorský vrchol roku nejlépe, jak bude v našich silách," uzavírá Pavel Florián.  Valentýna Sonnková a Vít Kulíšek. Foto: Pavel Růžička.

Nominace do individuální části MEJ (hráči/páry v abecedním pořadí):

Dvouhra juniorů: Janoštík Jan, Král Jiří, Viktora Jan

Dvouhra juniorek: Švábíková Tereza, Van Coppenolle Sharleen Tallulah, Zuzáková Kateřina

Čtyřhra juniorů: Janoštík Jan-Švejda Tomáš, Kulíšek Vít-Palán Václav

Čtyřhra juniorek: Krpatová Lucie-Zuzáková Kateřina, Švábíková Tereza-Sándorházi Vivien (Maďarsko)

Smíšená čtyřhra: Kulíšek Vít-Sonnková Valentýna, Palán Václav-Kobyláková Tereza, Švejda Tomáš-Krpatová Lucie

TMK ČBaS

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading