logo
Český badmintonový svaz

Olympionici, domácí šampióni, legendy. Koho sledovat při Finále play-off?

Již zítra, to jest v sobotu 14. dubna, vypukne vrchol domácí extraligové sezony – VPÚ Deco a Tesing Finále play-off extraligy v badmintonu 2018 v Praze Vinoři. Před prvním servisem neuškodí se ještě podívat na největší hvězdy každého ze čtyř nejlepších týmů extraligy.

BADMINTON FSpS MU
Brněnský klub doslova opanoval základní část extraligy. Ani jednou neprohrál, usadil se s 28 body na čele tabulky a postoupil rovnou do semifinále.

Nejvýraznějšími jmény jsou Estonec Raul Must, Ir Scott Evans a Polák Adam Cwalina. Nejlepší hráči svých zemí a hlavně účastníci olympijských her. Evans nastupuje přesto, že oficiálně ukončil mezinárodní kariéru, během níž dokázal vystoupat až na excelentní 23. místo světového žebříčku, Must byl nejvýše osmatřicátý. 

Adam Cwalina se pyšní unikátním počinem, mezi lety 2013 až 2017 nevypadl ze světové třicítky, což jej řadí mezi naprostou evropskou deblovou špičku!

Této hvězdné trojici sekundují čeští reprezentanti a budoucí účastníci mistrovství Evropy jednotlivců ve španělské Huelvě Adam Mendrek a Zuzana Pavelková.

Scott Evans, výrazná postava evropského badmintonu posledního desetiletí a opora BADMINTON FSpS MU Brno. Foto: Badminton Europe/Mark Phelan.

BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou
Druhým týmem po základní části jsou Benátky nad Jizerou, které prohrály právě jen s Brnem.

Středočeský kádr se tradičně pyšní šířkou, ale samozřejmě i kvalitou. Vždyť v průběhu sezony se v červených dresech Benátek představili třeba vynikající Dánové Christian Lind Thomsen, jenž mimo jiné vyhrál prosincový turnaj Benátky Masters, a Rasmus Fladberg, vítěz devíti mezinárodních turnajů v singlu i deblu a bronzový medailista z MS juniorů v roce 2011.

Nesmíme zapomenout na ruského bijce Anatoliye Yartseva, jenž jako jeden z mála může o sobě říct, že mu nedělá problém vyhrát evropský circuitový turnaj ve dvouhře, čtyřhře či mixu. Pak je tu samozřejmě benátecká ikona Jan Fröhlich, desetinásobný mistr ČR ve dvouhře, jehož podrobněji představovat by, doufejme, bylo nošením dříví do lesa. 

„Players to watch“ jsou zajisté jeden z nejlepších evropských juniorů Cristian Savin či české naděje Kateřina Zuzáková a Jana Adámková.

Sokol Meteor Praha Radotín
Titul v extralize obhajuje pražský Meteor, pojďme se blíže podívat i na něj.

Všestranný Polák Michal Rogalski, jenž se nyní nachází na 153. místě světa ve dvouhře, ale v kariéře byl i sedmdesátý, začínal v české extralize v dresu Kladna. Nyní už je několik let oporou Meteoru, kromě české ligy si pak vyzkoušel soutěž družstev i ve Francii, Německu, Dánsku, Slovensku a samozřejmě i domovském Polsku.

Jeho kolegy v kádru Meteoru jsou i dva poslední mistři České republiky ve dvouhře mužů, loňský šampion Milan Ludík a Jan Louda, jenž vyhrál republikový šampionát letos v pouhých osmnácti letech! Loudovi bude 25. dubna devatenáct a je jednou z největších nadějí českého badmintonu. Milan Ludík sice na republikovém šampionátu bral "pouze" bronz, nadále však na mezinárodním poli zůstává českou jedničkou, momentálně na 95. místě. I on se chystá na ME do Španělska.
Michal Rogalski slaví vítěství. Bude mít o víkendu další důvod? Foto: Badminton Europe/Mark Phelan.

Nejlepší finská hráčka Airi Mikkela před týdnem oslavila pětadvacáté narozeniny, které ji zastihly na 149. místě světa, před necelým rokem už ale byla i o sto příček výše! Mikkela se dlouhodobě připravuje v dánském Odense. Jedním z páteřních obratlů Meteoru jsou dlouhé roky i pětinásobní mistři republiky ve čtyřhře Jakub Bitman s Pavlem Drančákem.

TJ Sokol Klimkovice
Nováček extraligy z Klimkovic sází celou úspěšnou sezonu, kdy se hned probojoval mezi čtyři nejlepší celky soutěže, na mladý a vyrovnaný tým. Přesto je zde jeden hráč, který vyčuhuje – Artem Pochtarev. Čtyřiadvacetiletý Ukrajinec působí nenápadně, jeho fyzický fond je ale hodně hluboký a Pochtarev zvládá na evropské úrovni dvě, spíše však tři disciplíny. Jeho singlovou kvalitu poznal i Milan Ludík, jenž má s Pochtarevem bilanci 0:3.

Nyní je Pochtarev na 84. místě světa, byl už ale i sedmapadesátý a do šedesátky nakoukl i v deblu.

Klimkovice se o víkendu opřou i o českou reprezentantku Kateřinu Tomalovou, bronzovou medailistku z nedávného Croatian International a trojnásobnou účastnici mistrovství světa ve čtyřhře. Na mistrovství republiky brala Tomalová bronz ve dvouhře, zůstává však současnou českou žebříčkovou jedničkou, je na 116. místě. Mnohem výše byla ještě vloni v deblu, s Terezou Švábíkovou si zahrály ME i MS a vystoupaly až na 65. pozici světa.

Klimkovice mají ve svám středu i Filipa Budzela, jenž získal před nedávnem bronz v mixu na KaBaL International v Karviné, či Jana Somerlíka, dvojnásobného čtvrtfinalistu mistrovství Evropy juniorů.

Finále play-off startuje v sobotu ve 13:00 semifinálovým zápasem Brna a Klimkovic, program celého víkendu je následující:

Sobota 14. 4. 2018:

13:00 - 1. semifinále

BADMINTON FSpS MU vs. TJ Sokol Klimkovice

16:30 - 2. semifinále

Sokol Radotín Meteor Praha vs. BK 1973 DELTACAR Benátky n. J.

Neděle 15. 4. 2018:

10:00 O třetí místo

14:00 Finále

Sestřih z loňského Finále play-off: 
Více o Finále play-off najdete na oficiálním webu turnaje.

Po celý víkend budete moci sledovat živý přenos na YouTube kanálu ČBaS, na svazovém facebooku a také na webu ČT Sport. Z nedělního finále pak vznikne sestřih, který poběží přímo na televizním kanálu ČT Sport.

Nenechte si ujít nejlepší český ligový badminton s mezinárodním přesahem!

 
 

 

 

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading