logo
Český badmintonový svaz

Ondřej Lubas z Meteoru: Jistá míra nervozity z obhajoby dvou titulů tu je

Finále play-off extraligy je jeho dítě, turnaj, který svou péčí už několik let zastřešuje. Ondřej Lubas je ale kromě šéfa organizačního týmu také  trenérem a vedoucím týmu Sokol Meteor Praha Radotín, který obhajuje tituly z předchozích dvou let. Lubas v posledním ze čtyř rozhovorů se semifinalisty extraligy nechává lehce nakouknout pod pokličku svého týmu.

Jak váš tým ladí formu na Finále play-off? Máte společnou přípravu?
Naši hráči mají svůj osvědčený systém přípravy, který jsme doplnili o společné herní tréninky pod vedením našeho oddílového trenéra Michala Turoně. Věřím, že všichni vyladili svou formu do ideální úrovně!

Co očekáváte od semifinálového utkání proti Benátkám?
Každé utkání proti BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou je zárukou divácky atraktivních a vyrovnaných zápasů, které jsou doprovázeny velmi bouřlivou atmosférou. Očekáváme napínavé utkání v duchu fair play, ve kterém bude rozhodovat aktuální forma hráčů.
 
Prozradíte, jak je na tom váš tým zdravotně? Budete v plné sestavě?
Zdravotně jsou všichni v pořádku, budeme v plné sestavě.

V týmu Meteoru nechybí aktuální mistr ČR Jan Louda. Foto: Pavel Růžička.
 
Kdo je podle vás největší hvězdou finálového turnaje?
Na zmíněnou otázku jsem již odpovídal v minulém rozhovoru. V týmu Brna to jsou určitě Estonec Raul Must a polský deblista Adam Cwalina, v Klimkovicích výborný Ukrajinec Artem Pochtarev a v našem týmu rozhodně Polák Michal Rogalski a Airi Mikkela z Finska. Nabitý je i kádr Benátek: Rus Anatolij Yartsev, Dánové Lind Thomsen a Fladberg či desetinásobný mistr ČR Honza Fröhlich.
 
Co pro vás Finále play-off znamená?
Z osobního hlediska pro mě Finále play-off znamená víkend plný nádherného badmintonu s řadou světových a českých top hráčů. Z toho trenérského pohledu je to jistá míra nervozity při obhájení titulu z předešlých dvou let. No a v neposlední řadě z organizační stránky se jedná o vyvrcholení několika měsíců příprav této události. Pociťuji velkou míru zodpovědnosti nejen za celý průběh turnaje, ale také za atraktivitu události v očích diváků. Doufám tedy, že letošní ročník opět dobře dopadne a jak hráči, tak fanoušci si akci užijí.
 
Je něco speciálního, co byste o svém týmu chtěli prozradit?
Rád prozradím, že naši top hráči: Jakub Bitman (14x mistr ČR v párových disciplínách), Pavel Drančák (5x mistr ČR v pánské čtyřhře), Milan Ludík (loňský mistr ČR ve dvouhře a aktuálně česká jednička) i mistr ČR 2018 Jan Louda se těší na autogramiádu, která bude pro všechny fanoušky během obou dnů přichystána.

Více informací o Finále play-off najdete na oficiálních stránkách turnaje.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading