logo
Český badmintonový svaz

Pátek na Czech U17 International: dominance Janoštíka, suverénní české deblistky i výsledková kuriozita

První nasazený Jan Janoštík zatím ve dvouhře chlapců na Czech U17 International v Českém Krumlově působí dominantně. Ze čtyř zápasů se jeho soupeři ani v jednom setu nedostali nad deset bodů a Janoštík zcela v poklidu dokráčel do semifinále.

K naší radosti není jediným Čechem postoupivším do sobotního programu.

Výsledky Czech U17 International.

V semifinále dvouhry je na druhé straně pavouku i Tomáš Švejda, jenž si počíná podobně jistě jako jeho deblový kolega. Uvidíme české finále? Proti budou Němec Maurer, soupeř Janoštíka, a Belgičan Van Delsen.

Největší kuriozita Czech U17 International se v pátek neudála na kurtu, ale na internetu. Ti, kdo nesledovali živý stream, se možná vyděsili, když si ve výsledcích přečetli, že nasazená jednička mezi dívkami Kateřina Zuzáková prohrála v prvním kole s Polkou Kuszmar!

Až po několika desítkách minut byla chybka napravena a kámen mohl ze srdcí domácích příznivců spadnout – Kateřina v poklidu vyhrála, a to nejen první, ale i druhý a třetí zápas.
Jan Janoštík zatím vládne. Foto: Tomáš Soták.

Její soupeřkou v semifinále bude Kateřina Mikelová, jež si místo mezi čtyřmi nejlepšími hráčkami turnaje zajistila i velmi bojovným výkonem ve čtvrtfinále proti Polce Podedworny.

Dámská dvouhra mohla být ryze českou záležitostí, Tallulah Sharleen Van Coppenolle ale těsně nestačila na Ukrajinku Maruschak a nevyzve tak v sobotu Nelu Němcovou. Ta obhájila své nasazení jako turnajová trojka, když zatím neztratila ani set.

Ve čtyřhře chlapců bude mít Česko v sobotním semifinálovém programu dvě dvojice. S Janoštíkem a Švejdou, kteří i na tomto turnaji dokazují, že patří minimálně o kategorii výše, se všeobecně počítalo, potěšením je ale účast mladého páru Matěj Rzeplinski, David Smutný. Obě semifinále budou česko-polskou konfrontací.

Kateřina Zuzáková minimálně obhájí loňský bronz. Foto: Tomáš Soták.

To české deblistky byly velkorysejší – obsadily všechny čtyři semifinálové posty!

Jedničky a obhájkyně titulu Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková se utkají s Marií Studenou a Radkou Šilhavou, Marie Růžičková a Tallulah Sharleen Van Coppenolle zase se Soňou Hořínkovou a Emou Staňkovou. O pátečním večeru si doma můžete otevřít malé šampaňské a předčasně oslavit český triumf v minimálně v jedné disciplíně!

Jistá je i finálová účast alespoň jednoho českého hráče v mixu. V semifinále se totiž utkají Michal Morávek a Kateřina Mikelová proti Lucii Krpatové s Polákem Karolem Budnym.

Čtvrtfinálový duel Lucie s Karolem, kteří svůj mix hrají deblovým systémem, proti Adamu Ehmovi s Kateřinou Valentovou byl asi jedním z nejemotivnějších zápasů dne.

Trenér české reprezentace Tomasz Mendrek sleduje mimořádně dramatický hodinový zápas Marie Růžičkové. Foto: Tomáš Soták.

V sobotu Czech U17 International v Českém Krumlově vyvrcholí. Začínáme v 9:00 semifinálovými zápasy mixu. Výsledky sledujte zde, živý stream na placeném kanálu pak můžete sledovat zde.

První dva dny turnaje stručně shrnuje přítomný trenér národního týmu Tomasz Mendrek:
 

První den (čtvrtek - 5. 4. 2018):
Ideální turnaj pro sbírání zkušeností našich mladých hráčů. Výborná organizace včetně hlavních rozhodčích v každém utkání. "Streamovaná utkání" - to jsou aspekty, které nelze opomenout. Pro nový širší výběr JNR U17 velká mezinárodní zkušenost, která je ve své atmosféře něčím jiným než hra turnajů v ČR. Co lze obecně vyzvednout: vesměs bojovné výkony všech mladých aktérů.

Pátek (6. 4. 2018):
Zapojení všech hráčů. Z našeho pohledu hlavní favorité postupuji do semifinálových zápasů. Jmenovitě nerad bych vyzdvihoval nějaké hráče. Určitě radost dělá fakt, že v deblu se dvojice hráčů z ročníku 2004 David Smutný a Matěj Rzeplinski probojovala do semifinále ve čtyřhře.

Stejně tak i jasná vítězství našich "favoritů" z ročníku 2002/2003. Z trenérského pohledu jsou však nejcennější poznatky vnímání technicko - taktických aspektů hry našich mladých hráčů. Kvalita rozehrávky, prvních tří míčů (a to nejen v párových disciplínách), změna tempa hry atd. 
Tallulah Sharleen Van Coppenolle vypadla ve čtvrtfinále. Foto: Tomáš Soták.

V některých disciplínách jsou semifinále pouze "naší - českou záležitostí" (čtyřhra dívek, z velké částí dvouhra dívek). U kluků je to s mezinárodní konfrontací. Myslím si však, že nejcennějším faktem je, že máme u nás doma takový turnaj, který dává možnost konfrontace s mezinárodním badmintonem. A za to velký dík všem organizátorům v Českém Krumlově.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading