logo
Český badmintonový svaz
Petr Beran a Jindřich Kukač. Foto: Ladislav Káňa.

Petr Beran před MČR: Naučil jsem se badminton si znovu užívat

Posledním ze sedmičky loňských mistrů ČR v kategorii dospělých, s nímž jste ještě nečetli rozhovor, je Petr Beran. Ten vloni vyhrál čtyřhru s Jaromírem Janáčkem, letos tuto dvojici však v pavouku nenajdete...

Budeš startovat na letošním MČR dospělých, v jakých disciplínách a s jakými partnery?
Na letošním MČR budu startovat ve dvouhře a čtyřhře, ale na rozdíl od minulého roku, kdy jsem nastupoval ve čtyřhře s krumlovským Mírou Janáčkem, budu letos hrát s Jindrou Kukačem a věřím, že dosáhneme stejného uspěchu jako minulý rok. 

Jak probíhá tvoje závěrečná příprava?
Moje závěrečná příprava probíhá především ve Křemži a v Českých Budějovicích, ale nesmím ani zapomenout na značnou pomoc od p. Rubáše. 

Co se změnilo u Petra Berana jako badmintonisty za uplynulý rok?
Za poslední rok se toho změnilo opravdu hodně. Bezesporu největší změna byl přechod z Krumlova do mateřského klubu ve Křemži, kde jsem se naučil si badminton znovu užívat a našel jsem chuť, se kterou chodím každý den do haly trénovat. 

Petr Beran na Memoriálu Standy Krauze v Českém Těšíně. Foto: Ladislav Káňa.

Jak prožíváš MČR dospělých? Obhajuješ zlatou medaili z deblu, takže očekávání jsou jistě vysoká, na druhou stranu jsi pověstný svým klidem… 
Na turnaj se moc těším a očekávání především v deblu určitě jsou. Moje snaha bude hrát tak, abych si turnaj užil a nevnímal moc tlak, který se na mě bude vyvíjet. 

Kdo jsou podle tebe největší favorité jednotlivých disciplín?

Myslím si, že určit favority jednotlivých disciplín je velmi těžké. V každé disciplíně je turnaj velmi otevřený. Pro mě bude nejlákavější mužská dvouhra, kde je kandidátů na titul opravdu hodně. 

Více o mistrovství ČR dospělých najdete na oficiálních stránkách turnaje.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading