logo
Český badmintonový svaz

Polish U17 Open: z české medailové sbírky ční dvě zlata Kateřiny Zuzákové

Velmi úspěšný víkend mají za sebou čeští reprezentanti do 17 let. Na turnaji Polish U17 Open v polských Glybczycích posbírali ne méně než 10 medailí! Nejvíce se blýskla Kateřina Zuzáková, jež vyhrála dvouhru dívek a s Lucií Krpatovou i čtyřhru.

Patnáctiletá hráčka Benátek nad Jizerou ve finále dvouhry porazila reprezentační kolegyni a turnajovou jedničku Terezu Kobylákovou 21:12 a 21:15, ve finále čtyřhry po boku Krpatové deklasovaly polskou dvojici Laura Bujak, Anna Duda 21:12 a 21:6. Úspěch českých dívek v turnaji podtrhují bronzy Jany Adámkové ze dvouhry a Terezy Kobylákové s Valentýnou Sonnkovou z deblu.

Ve dvouhře chlapců bylo maximem českých hráčů semifinále. To si zahráli Marek Aubus a Jan Janoštík, kteří zde ve dvou setech nestačili na prvního nasazeného Rakušana Nicolase Rudolfa, respektive třetího nasazeného Poláka Lukasze Cimosze.


Kateřina Zuzáková a Tomáš Švejda (foto ze soustředění v Nymburce). Autor: Tomáš Krajča.

Janoštík s partnerem Tomášem Švejdou měli nadosah vítězství v deblu, jenže po dramatickém finále a výsledku 21:18, 21:23 a 16:21 se nakonec museli sklonit před polským párem Bartozs Galazka, Maciej Matuzs. Ani finále smíšené čtyřhry nebylo bez české účasti, Vít Kulíšek s Valentýnou Sonnkovou však bohužel nestačili na polský mix Lukasz Cimosz, Karolina Szubert (13:21, 13:21). O kolo dříve pozdějším vítězům podlehli Jan Viktora s Janou Adámkovou.

Deset cenných kovů v konkurenci badmintonistů ze šesti zemí? To není špatná vizitka pro českou reprezentaci do 17 let před stále se blížícím mistrovstvím Evropy v Praze!

Výsledky Polish U17 Open si projděte zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading