Portuguese International české vítězství nepřineslo

Působení českých reprezentantů na Portuguese International v Caldas da Rainha se smrsklo na pouhý jeden hrací den. Alžběta Bášová, Jakub Bitman, Michaela Fuchsová, Kateřina Tomalová i Zuzana Pavelková prohráli hned své úvodní zápasy.

Nejblíže vítězství byli Bitman s Bášovou v mixu, kde jako druzí nasazení proti tchajwanské dvojici Wei, Hsun vyhráli první set, další dva pak ale ztratili 16:21 a 18:21. Na tři sety hrála svou dvouhru i Zuzana Pavelková, jež za 43 minut podlehla rovněž soupeřce z Tchajwanu 16:21 ve třetí sadě.

Kateřina Tomalová a Kristin Kuuba se potkaly za poslední čtyři sezony už posedmé (!) a teprve podruhé se nehrálo na tři sety. Estonka zvítězila tentokrát jasně 21:14 a 21:10 a upravila vzájemnou bilanci obou hráček na 2:5. Posledními českými badmintonisty, kteří mohli na dohled od Atlantského oceánu zvrátit nepříznivý vývoj turnaje, byly Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová v deblu.

V zápase, který byl vyhlášen dlouho po obvyklé večerce, ale nestačily na švýcarský pár Celine Burkart, Jenjira Stadelmann. České mistryně prohrály 12:21 a 19:21. Česká výprava se tak z turnaje kategorie International Series v Caldas da Rainha vrací bez vítězství.