logo
Český badmintonový svaz

Poslední kemp reprezentace do 17 let před MEJ: regenerace, kvalita a čistá hlava

Od 6. do 8. listopadu se v Nymburce uskutečnil poslední přípravný kemp české reprezentace do 17 let před mistrovstvím Evropy, které se na konci lměsíce koná v Praze. Projděte si náplň tohoto soustředění včetně podrobného rozpisu tréninků.

Plán reprezentačního kempu U17 v Nymburce najdete ZDE.

Po kempu v Nymburce jsme také krátce vyzpovídali dvojici reprezentačních trenérů výběru do 17 let Radka Votavu a Tomasze Mendreka.

Jak probíhalo poslední soustředění před mistrovstvím Evropy?
Radek Votava: Soustředění bylo hned po mistrovství republiky U17, takže první den byl příjezdový a spíš volnější, začali jsme regenerací a v pondělí ráno pokračovali týmovou procházkou. Asi 10 kilometrů jsme se trousili podél Labe a měli jsme prostor různě si povídat, myslím, že to bylo velice prospěšné.
Reprezentační tým do 17 let v Nymburce.

Další fáze byly pro singlisty zaměřené na nějaké fáze zápasu-dohrávání setů, či naopak začátky zápasů. Pro singlisty byl sparing Jirka Král. V deblech jsme ještě zkoušeli různé varianty složení párů, trénovali pokrytí hřiště, u kluků zejména útočně, u holek tak nějak obecně, hlavně přebírání křížových balonů a podobně. Aktivní fáze proběhly v tempu, bylo to dobré, myslím, že nejdůležitější je, že pro hráče, kteří byli po mistrovství, to proběhlo bez zranění.

Tomasz Mendrek: Snažili jsme se reflektovat aktuální stav týmu po mistrovství republiky, kde 90 procent mančaftu hrálo až do neděle. Přednost dostala tedy maximální pohoda a čistá hlava. Reagovali jsme i na to, že hlavní je v tomto období zdraví, takže když jsme v pondělí po turnaji viděli, že je někde nějaký problém, tak jsme tomu nápln přizpůsobili. Využili jsme toho, že jsme od začátku měli k dispozici fyzioterapeutku Elišku, která hráče dlouhodobě pozoruje, oni plní její domácí úkoly co se týče kompenzačních cvičení a tak dále. Její přítomnost na každém soustředění vnímáme celou dobu velice pozitivně.

Bude Eliška s týmem po dobu MEJ?
Radek Votava: Byli jsme dotázáni, co potřebujeme pro maximální pohodu, my jsme to řekli a vypadá to, že nám bude ve všem vyhověno, takže ano, Eliška by s námi měla být po celou dobu mistrovství.

Dívčí část výpravy: Tereza Kobyláková, Kateřina Zuzáková, Tallulah Sharleen Van Coppenolle, Valentýna Sonnková, Lucie Krpatová, Marie Růžičková. Chybí Jana Adámková.

Tomasz Mendrek: Dále nám snad jako domácí zemi vyhoví v trénincích, rozpis na první dva dny se hráči již brzy dozví. Co se týče ubytování, tak spíme blízko haly, takže podmínky budeme mít dobré. Budeme také moci využít tréninkovou halu.

Jak hodnotíte MČR U17 z minulého víkendu?
Radek Votava: Za mě bez výrazných překvapení, hlavně bych chtěl vyzdvihnout skvělou a pečlivou organizaci turnaje. Bylo zajímavé sledovat konfrontaci reprezentantů, kteří byli dva týdny na mistrovství světa v Indonésii, a těch, co zůstali doma. My jsme se v Indonésii snažili po celou dobu turnaje trénovat, ale byli jsme závislí na tom, co nám pořadatelé dovolili.

Tomasz Mendrek: Sledovali jsme také různá složení párových dvojic a zvažovali varianty pro turnaj družstev na MEJ v Praze. Apelovali jsme na reprezentanty, aby šli jen do dvou disciplín, u ostatních hráčů jsme ale nekladli odpor, když chtěli odehrát disciplíny všechny.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading