logo
Český badmintonový svaz

První den Valamar Junior: český souboj pro Švejdu se Zuzákovou, ta ale končí ve dvouhře

Pavel Florián referuje o prvním dni Valamar Junior Open v Dubrovníku, jehož se účastní i česká juniorská reprezentace.

Výsledky Valamar Junior Open.

V první hrací den chorvatského mezinárodního mistrovství juniorů se Češi představili v 9 zápasech. Zápasová bilance na konci dne byla 5 proher a 4 výhry.
 
Smíšená čtyřhra
Velice sympatický výkon podali Jan Viktora s Terezou Kobylákovou, když díky vynikající úvodní sadě dostali zápas s nasazenými osmičkami z Anglie, Williamem Jonesem a Sian Kellyovou, do třech setů. Druhý zápas s českým zastoupením proti sobě svedl hned dvě naše dvojice. Ze souboje Tomáše Švejdy, Kateřiny Zuzákové s Vítem Kulíškem a Sharleen van Coppenolle vyšel vítězně ve dvou setech (21:13, 21:15) první jmenovaný pár.

V pátek se Švejda se Zuzákovou utkají s rumunskou dvojicí Popescu - Dutu, nasazeným párem číslo 3.

Dalšími disciplínami byly ve čtvrtek dvouhry. 

Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovou. Foto: Martin Krpata.

Jan Janoštík po velice dobrém vstupu do zápasu proti Španělu Toledanovi bojoval ze všech sil, ale na rychlého a velmi dobře fyzicky připraveného Španěla to bohužel nestačilo. Honza měl ve hře velice dobré momenty, ale celkově to nebyl zápas podle jeho představ. Částečnou (ale ne jedinou roli) možná hrála i alergie, která Honzu v poslední době sužovala. Věřím, že v tomto zápase načerpal hodně užitečných zkušeností. 
 
Se svým prvním zápasem si proti Švýcaru Alanu Matiatosovi poradil Jiří Král. Po pomalejším vstupu do utkání s méně zkušeným soupeřem se Jirka rozjel a Švýcara porazil 21:16, 21:6. V pátek jej čeká nasazená dvanáctka, Španěl Piris. 
 
Nejvyrovnanější průběh měl zápas Jana Viktory se Slovákem Andrejem Antoškou. Honza je spíše běžec s o něco slabší technikou, naproti tomu slovenský soupeř působil při hře ladně, a to jak v pohybu, tak úderech. K vidění tak byl souboj dvou rozdílných stylů. Po skvěle zvládnuté druhé sadě, kdy Viktora zaskočil svého protivníka zlepšenou hrou oproti sadě první, měl rozhodnout třetí set. Bohužel pro našeho hráče, za stavu 10:8 a následně v koncovce setu přišly zbytečné chyby - snad z nervozity, snad z přemíry chtění. Mocný závěr setu už pak byl ze strany Viktory pouze korekcí výsledku na konečných 19:21.
 
V juniorkách Jana Adámková sehrála taktéž velmi vyrovnaný souboj. Vstup do zápasu proti Švýcarce Dickhaeuserové byl velmi aktivní, postupně se ale hra vyrovnala. Nicméně o něco větší porci aktivity i rozhodnosti si Jana ponechala v průběhu celého zápasu a vyhrála 21:17 a 21:17. Souboj s nasazenou jedničkou Vivien Sándorházi z Maďarska bude na páteční odpoledne tvrdým chlebem pro českou hráčku.

Jan Janoštík nestačil na Španěla Toledana. Foto: Martin Krpata.
 
Druhou českou dívčí výhru přidala po takticky velice dobře zvládnutém zápase Tallulah Sharleen van Coppenolle. Její 43 minut dlouhý mač proti Švédce Isabelle Grafsundové byl nejdelším a zároveň nejpohlednějším zápasem české výpravy prvního hracího dne turnaje. V napínavé koncovce třetího setu Tallu zabojovala a vyhrála 22:20. Soupeřka Purva Barve z Indie, nasazená čtyřka, nebude v pátek také lehkou soupeřkou. 
 
Kateřina Zuzáková nastoupila proti Maďarce Kitti Szotak. Kateřina bojovala ze všech sil, ale od prvních výměn bylo cítit, že hraje jeden z těch zápasů, kdy se nedaří vůbec, ale vůbec nic. Prostě jí přes veškerou snahu a přípravu na hru zápas nesedl a to, v kombinaci se soupeřčiným stylem, který Kačce spíše nevyhovoval, rozhodlo o třísetové prohře české hráčky. Dnes je ale nový den a šanci na reparát má Kateřina stále s Tomášem Švejdou v mixu. 
 
Závěrečným českým zápasem dne byla dvouhra Terezy Kobylákové proti Švýcarce Pelupessy. Po rozpačitějším představení v první sadě přišel ve druhém setu zlepšený, bojovnější výkon. Ani ten ale na výhru po výsledku 10:21 a 16:21 nestačil.
 
Turnaj pokračuje dalšími koly v pátek, a to již včetně mužských i ženských čtyřher. Do turnaje zasáhnou poprvé také Tereza Švábíková (ve dvouhře a ve čtyřhře společně s Sándorházi) a Václav Palán (ve čtyřhře s Vítem Kulíškem).
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading