logo
Český badmintonový svaz

První liga: na západě je v čele Astra A, na východě Dobruška B

Čtvrtým kolem kromě extraligy pokračovala o víkendu i 1. celostátní liga, druhá nejvyšší domácí soutěž družstev. Na obou frontách se pozvolna rýsují adepti na postup do baráže.

Připomeňme: obě divize první ligy, východ i západ, jsou nyní už rozděleny na tříčlennou skupinu, která bojuje o jedno místo v baráži o extraligu, a čtyřčlennou grupu, kde se svádějí naopak boje o udržení v 1. CL. Pracovně nazvěme tyto skupiny „vrchní“ a “spodní“. Body ze základní části se nepočítají.

Ve vrchní skupině východu se zatím nejvíce daří Dobrušce B, která v sobotu doma porazila Pardubice 5:3 a remizovala s Orlovou 4:4 a v čele skupiny má pět bodů. O bod pozadu jsou Pardubice a na bronzové pozici je zatím Orlová s třemi body. Vzájemné utkání těchto dvou týmů dopadlo vítězstvím Pardubic 6:2.

Ve spodní „polovině“ zatím válí béčko brněnského FSpS MU, které o víkendu vyhrálo všechna tři utkání a má devět bodů. Za ním je Český Těšín (7), Kopřivnice (5), vzadu se krčí Králův Dvůr (3 body).

Na západě má zatím nejblíže baráži o extraligu Astra ZM A, která o víkendu porazila béčko pražského Meteoru 6:2 a remizovala s Libercem 4:4. Astra má tak nyní pět bodů, Meteor čtyři a Liberec tři, neboť Meteor Liberec zdolal poměrem 5:3. I zde je však ještě všechno otevřené.

Spodní část západní skupiny pak má po 4. kole ve svém čele pražský Prosek, kterému toto kolo velmi „sedlo“ a po třech vítězstvích má nyní devět bodů. Za Prosekem je Křemže (6), Vesec (5) a Astra B (4 body).

Vzhledem k velkému množství třísetových zápasů a nastavených koncovek, kterými je první liga dlouhodobě pověstná, je zatím těžké odhadovat, jak bude vypadat konečná tabulka po 5. kole. Třeba počkat na 5. kolo, které je na programu v sobotu 17. března.

Výsledky 4. kola  1. CL: východní skupina, západní skupina

 

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading