logo
Český badmintonový svaz

První liga: v čele je Kopřivnice a Astra B

O víkendu začala i druhá nejvyšší soutěž družstev, 1. celostátní liga. Hrálo se na čtyřech místech republiky.

Na Zahradním městě se v sobotu střetly týmy Vesce, Proseka a Astry B. Právě domácí si připsali dvě výhry (nad Vescem 5:3, nad Prosekem 6:2) a jako jediný tým západní skupiny jsou po prvním kole beze ztráty bodu, a tudíž v čele tabulky.

Ve Vinoři se v neděli nejvíce dařilo áčku Astry, které porazilo Liberec 5:3 a remizovalo s rezervou extraligového Meteoru 4:4. Liberec porazil Křemži 6:2, všechna další utkání těchto týmů skončila remízou.

V sobotních utkáních východní skupiny, které se odehrály v Brně-Jehnicích, si každý z týmů připsal výhru a prohru. Pardubice porazily domácí 5:3, pak ale stejným poměrem prohrály s béčkem Dobrušky. To následně 3:5 podlehlo Brnu.

Králův Dvůr uspořádal své kolo v pražském centru Jeremi a byl to den remíz. „Domácí“ hráli 4:4 s Orlovou, Těšín s Kopřivnicí taktéž a další remízu zapsali Orlová s Těšínem. Jedinou výhru si připsali Kopřivničtí v poměru 5:3 nad Královým Dvorem. Ve východní skupině je tak po prvním kolem nejúspěšnějším týmem právě Kopřivnice.

Druhé kolo se koná, stejně jako extraliga, o víkendu 2.-3. prosince. Zápisy o utkání najdete zde: západní skupina, východní skupina

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading