logo
Český badmintonový svaz
Janáček se Švejdou na stupni nejvyšším.

První společný titul. Janáček a Švejda ovládli Lithuanian International

Česká republika má po téměř 3,5 letech vítěze mužské čtyřhry na mezinárodním turnaji dospělých. V neděli se jím stala dvojice Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, která dokázala vyhrát Lithuanian International v Kaunasu.

Janáček se Švejdou v nedělním finále zdolali ruský pár Egor Kurdyukov, Egor Okolov 18:21, 21:15 a 21:15 a radují se z premiérového společného titulu.

"Dopolední semifinále proti dvojici z Kazachstánu jsme zvládli až na pár výjimek bez problémů. Byli jsme hlavně lepší na podání a příjmu, což hrálo velkou roli. Kontrolovanou hrou jsme vyhráli ve dvou setech," píše z Litvy Tomáš Švejda.Jaromír Janáček a Tomáš Švejda s trenérem Radkem Votavou.
 
"Ve finále proti ruské útočné dvojici nás nečekalo nic jednoduchého. Soupeři odehráli velmi dobře semifinále proti Irům. V prvním setu jsme byli hodně pod tlakem a dělalo nám problém se dostat do hry, z které jsme v předchozích zápasech těžili. I tak to bylo o pár bodů," pokračuje Švejda.

"Do druhého a hlavně třetího setu jsme dali opravdu všechno! V naší hře začal o dost lépe pracovat přední hráč, na kterém to celé záleželo. Začali jsme být tou lepší a bojovnejší dvojicí. Udrželi jsme dobré podání, příjem a minimum chyb. Přední část opět rozhodla. Ukázalo se nám, jak moc důležité to je! Když jsme dobře pracovali v přední části, hlavně pokrytí příjmů, soupeři museli zvednout balón a být pod tlakem," hodnotí finále český juniorský reprezentant.

Záznam z finálového bloku najdete zde, zápas Janáčka se Švejdou začíná v čase 3:34,12:


 
"Jsme moc rádi, že po těžké prohře minulý týden v Lotyšsku jsme dokázali postupně dojít do našeho prvního společného finále a dnes v něm zvítězit. Cenné vítězství a další body k posunu ve světovém žebříčku. Přesně tyto kvalitní zápasy nám můžou pomoci v další cestě,” uzavírá za celou dvojici Švejda.

Švejda s Janáčkem v akci.

I když v Kaunasu šlo o turnaj kategorie Future series, nezapomínejme, že Tomáši Švejdovi je teprve 16 let! A protože ani Jaromír nepatří se svými třiadvaceti mezi veterány (navíc v tomto případě jde o zajímavou kombinaci "naťukávače" a zabijáka), můžeme se těšit, co tento pár v budoucnu ještě předvede.

Další štace? Spanish International v Madridu, které začíná už ve čtvrtek.

Výsledky finále Lithuanian International.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading