logo
Český badmintonový svaz

Refrath Cup U15: Talent Team navazuje spolupráci s Němci

V rámci letošních aktivit Talent Teamu zvýrazňujeme mezinárodní spolupráci. První společnou akcí s německým badmintonovým svazem je společný camp v Refrathu, na který navazuje turnaj Refrath Cup U15.

Do německého města v blízkosti Kolína nad Rýnem vyrazila už v úterý 3. dubna skupina osmi českých hráčů a trenéři Markéta Osičková a Tomáš Krajča.

Ve středu a čtvrtek byly na programu vždy tři badmintonové fáze. První den to byla samostatná tréninková jednotka pro české hráče, následně společný herní trénink pod vedením německých trenérů Dirka Nötzela a Carly Strauß, večer pak trénink „po česku“ zaměřený na pohyb v obraně. 

Český výběr pro turnaj Refrath Cup U15. Foto: Tomáš Krajča.

Obdobně i ve čtvrtek jsme měli dvě tréninkové jednotky, ta německá se zaměřila na rozhodování v přední části kurtu, česká pak na techniku krátké obrany a následný přechod na síť.

Od 17 hodin bylo rozehráno prestižní mezinárodní utkání mezi výběry Talent Teamů ČR a Německa. Domácím pořadatelům patří klobouk dolů za organizaci! Utkání se hrálo na kobercích, s profesionálními rozhodčími, se vší parádou jako pro německou bundesligu (kterou domácí TV Refrath v minulém roce vyhrál).

Momentka ze společného tréninku s Němci (Kristina Kozempelová). Foto: Tomáš Krajča.

Obrovský zážitek pro hráče, kteří si užili společný nástup, státní hymny, pokřiky, a navíc zakončili souboj se západním soupeřem výhrou 6:3. Zápis z utkání si prohlédněte zde.

Příjemnou třešničkou na dortu byla dopředu slíbená odměna, tedy že vítězný tým se smí jako první vrhnout na přichystanou večeři. A nemusím dodávat, že ta hráčům po náročném programu přišla k duhu.

V pátek hráče čeká poslední předturnajový trénink společně s Němci. Zúčastní se jej také trojice hráčů z Peru, kteří nám zpestřili tréninkovou skupinu a jsou moc šikovní. Od 14 hodin se už pak rozjedou zápasy v mixu, v sobotu nás čekají dvouhry a v neděli program uzavřou debly.

Pořádně! Markéta Osičková vede společný trénink českého a německého Talent Teamu. Foto: Tomáš Krajča.

Naše výsledky můžete sledovat a držet nám palce zde.

Závěrem ještě patří dík všem, kteří se o pěknou akci přičinili, tedy zejména Pavlu Floriánovi za českou a Dirku Nötzelovi za německou stranu, německým pořadatelům v čele s Heinzem Kelzenbergem za bezchybnou a klapající organizaci a pak všem hráčům za jejich elán a ochotu vnímat trénink v cizím jazyce a spolupracovat s novými badmintonovými kamarády.

Tomáš Krajča


Sestava ČR pro Refrath Cup 2018:

Chlapci: Daniel Dvořák, Pavel Maňásek, Jan Rázl, Jan Ovčačík
Dívky: Petra Maixnerová, Kristina Kozempelová, Veronika Nováková, Valérie Žurková.

Trenéři: Markéta Osičková, Tomáš Krajča

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading