logo
Český badmintonový svaz

Refrath Cup U15: Žurková s Novákovou vybojovaly stříbro ve čtyřhře

Veronika Nováková a Valérie Žurková si na Refrath Cupu U15 v Německu připsaly nejvýraznější český výsledek, když ve čtyřhře dívek obsadily stříbrnou příčku. Mladé české deblistky nestačily pouza na Peruánky.

Refrath Cupu v německém městě Bergisch Gladbach se stejně jako předcházejícího kempu s německým výběrem do 15 let a přátelského utkání s našimi západními sousedy zúčastnila tato sestava ČR: Daniel Dvořák, Pavel Maňásek, Jan Rázl, Jan Ovčačík, Petra Maixnerová, Valérie Žurková, Veronika Nováková a Kristina Kozempelová. 

Jihoamerickým sestrám Fernandě a Rafaele Munarovým podlehly deblistky Nováková se Žurkovou až 19:21 ve třetím setu, když stejným výsledkem si oba páry podělily i předchozí dva sety! Finále, jak má být, pro Veroniku navíc pěkný předčasný dárek k třináctým narozeninám, které oslaví 11. dubna. Gratulujeme!

Veronika Nováková a Valerie Žurková se svými peruánskými přemožitelkami. Foto: Tomáš Krajča.

V dalších disciplínách byly medailové pozice pro český výběr do 15 let vzdálenější. Nejblíže byla Petra Maixnerová ve dvouhře dívek, jež po postupu ze skupiny (což se povedlo i třem dalším českým singlistkám), prohrála ve čtvrtfinále s Němkou Michelle Kanschik. 

Ve dvouhře chlapců ze skupiny postoupili tři ze čtyř našich mladých reprezentantů, ve vyřazovací části pak bylo jejich maximem druhé kolo. Zajímavost: Němec Nikolaj Stupplich, jenž právě ve druhém kole vyřadil Daniela Dvořáka nasazeného jako 9/16, o zápas dříve nadělil soupeři z Belgie dva "kanáry".

Ve smíšené čtyřhře se do pavouku probojoval pouze Daniel Dvořák s Veronikou Novákovou, neboť další tři české páry ve skupinách skončily na nepostupovém druhém místě. Dvořák s Novákovou v prvním kole prohráli těsný zápas s německou dvojicí Krehemeier, Skopek (21:17, 19:21, 14:21).

Ve čtyřhře chlapců Pavel Maňásek s Janem Ovčačíkem získali jedno kolo, aby následně prohráli s první nasazenou anglicko-ruskou dvojicí Castle, Nesterov (17:21, 18:21). 

Podrobnosti připravujeme.

Výsledky Refrath Cupu U15 najdete zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading