logo
Český badmintonový svaz

Regionální výběry kategorie U13 ovládl tým Severní Moravy

S týdenním zpožděním a VELKOU OMLUVOU za tuto komunikační chybu zveřejňujeme text o turnaji regionálních výběrů U13, který proběhl od 28. do 29. dubna v Českém Krumlově.

Jubilejní třicátý ročník turnaje přilákal na jih Čech kompletní republikovou špičku této kategorie, představilo se zde osm krajských výběrů doplněných o domácí celek.

"Českokrumlovský putovní pohár" si zaslouženě po dvoudenních bojích odvezl tým Severní Moravy, který nastupoval ve složení: Marek Waliszewski, Jan Ptáček, Vojtěch Matuš, Jan Frýdek, Kateřina Osladilová, Lucie Skařupová, Adéla Špačková a Petra Benišová. Severomoravští ve finále zcela eliminovali loňského vítěze z východních Čech a vyhráli 7:0. 

Třetí místo pak získal tým jižní Moravy, který v boji o bronzové medaile porazil Prahu 5:2.

Medailistům gratulujeme!

Vítězný tým severní Moravy. Foto: SKB Český Krumlov.

"Chtěl bych všem poděkovat za velice vstřícný a lidský přístup ke všem záležitostem, které nás (účastníky a organizátory) společně na turnaji vždy čekají. Vyzdvihnul bych i práci pořadatelského týmu, který se snažil připravit turnaj v maximální kvalitě. Jako hlava našeho klubu a tohoto turnaje jsem měl z celé akce opravdu dobrý pocit. Děkuji, týme!" hodnotil na stránkách pořádajícího klubu hlavní organizátor Radek Votava.

"Zároveň mě mrzí, že se nám nepodařilo vyvarovat několika chyb. Zejména přehlédnutí trojího napsání jedné hráčky v utkání Jižní Morava vs. OTP Středočeského kraje. To by se stávat nemělo. Ale nevšimlo si nás toho více lidí a těm, kterým se podařilo chybu vidět ještě před rozehráním utkání, nestálo za to přijít a upozornit na ni. Tím neomlouvám naší chybu, která naštěstí neovlivnila to, kdo v utkání na kurtu vyhrál," zahrál Votava i na kritickou strunu.

Závěrem připomeňme, že v Českém Krumlově se na konci roku uskuteční mistrovství České republiky právě kategorie do 13 let.
 
Konečné pořadí turnaje regionálních výběrů U13:

1. místo severní Morava
2. místo východní Čechy
3. místo jižní Morava
4. místo Praha
5. místo OTP Středočeský kraj
6. místo SKB Český Krumlov
7. místo severní Čechy
8. místo jižní Čechy
9. místo západní Čechy

Výsledky turnaje najdete zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading