logo
Český badmintonový svaz

Škoda vyrovnaných singlů, Češky nakonec prohrály s Anglií 1:4

Český ženský tým ve svém středečním zápase nestačil na favorizovaný tým Anglie a prohrál 1:4, a protože v souběžně hraném utkání Polsko porazilo Norsko, mají už naše hráčky jistotu nepostupu.

Výsledek utkání ČR vs. Anglie.

Zejména v singlech ale dnes Češky ukázaly, že papírový předpoklad nemusí znamenat vše a že Angličanky, u nichž dochází ke generační obměně, byly zranitelné.

Když se Zuzana Pavelková na jedničce proti Chloe Birch vyvarovala chyb (zejména v prvním setu se hodně krát vyautovala), byla hra zcela vyrovnaná a je škoda, že se Zuzaně nepodařilo dovést utkání do třetího setu. Už v koncovce druhého, kdy Zuzana dotahovala, působila Birch nejistě a oproti Zuzaně i unaveněji. Nakonec 15:21 a 19:21.

O vítězství alespoň v jednom setu usilovala i Tereza Švábíková. Ta na konci prvního setu, i když v jeho průběhu prohrávala až o sedm bodů, nad Abigail Holden vedla 19:15 a 20:19, Angličanka ale trpělivě odvrátila a sama proměnila první setbol.
Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová na Angličanky nestačily. Foto: Badminton Europe/Mark Phelan.

Ze začátku druhého setu působila Tereza lehce utlumeně, nakonec se ale zkoncentrovala a o set ještě útočnou hrou zabojovala. Škoda delší výměny za stavu 17:14, která skončila autem z Tereziny rakety. Holden si konec setu pohlídala a vyhrála 21:16.

Jediný bod získala ve třetí dvouhře žen Sabina Milová, která po pěkném výkonu doslova udolala Freyu Redfearn 22:20 ve třetím setu. Byly to nervy, Milová, která se soupeřkou trpělivě vymetala všechny rohy, vedla ve třetím setu 19:15 a 20:17, Angličanka ale ještě zabojovala a sahala po obratu. Milová ale v koncovce zariskovala a získala cenné vítězství.

Naděje na to, že by naše ženy mohly utkání otočit, nebo alespoň dovést do rozhodujícího zápasu, ale trvaly jen krátce. Lauren Smith a Jenny Moore od začátku dávaly našim deblovým jedničkám Alžbětě Bášové s Michaelou Fuchsovou najevo, že tudy cesta nepovede.
Jenny Moore a Lauren Smith ukázaly všechny silné stránky anglických párovek. Foto: Badminton Europe/Mark Phelan.

Ostrovanky, jak typicky, kralovaly na podání, kde získávaly často přímé body, Alžběta s Michaelou navíc velmi těžko četly levačku Moore ze zadní části kurtu. Velká škola pro české mistryně a výsledek 10:21 a 7:21.

Za stavu 1:3 nastoupily k poslednímu zápasu Kateřina Tomalová a Sabina Milová proti Chloe Birch a Jessice Pugh. Je sympatické, že i s vědomím prohry v utkání náš pár bojoval a povzbuzoval se. Když se hrály delší výměny plné klírů a dropů, šlo Angličankám čelit, jakmile se ale Tomalová s Milovou pustily do drajvovaček, obnažila se jejich nesehranost a naopak skvělé deblové čtení soupeřek.

21:15 a 21:14 pro Pugh s Birch a celkově 1:4 z českého pohledu.


Pro český ženský tým to znamená konec nadějí na postup ze skupiny, neboť náš včerejší přemožitel Polsko porazil ve večerním utkání Norsko 4:1 a společně s Anglií má na svém kontě dvě vítězství.

Jsme však na mistrovství Evropy a neexistuje, že by se k jakémukoliv utkání přistoupilo nezodpovědně. Mladý český tým má navíc skvělou příležitost nasbírat v utkání bez nervů cenné zkušenosti a sehrát dobré zápasy, které zužitkuje v dalším průběhu sezony.

Proto si zítra nenechte ujít závěrečné mače našich děvčat, které sehrají od 12:00 právě proti Norsku.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading