logo
Český badmintonový svaz

Slovak Junior: pardubický pár Ehm-Krpatová získal zlaté medaile v mixu

Týden po mezinárodním turnaji kategorií U15 a U17 hostil slovenský Trenčín také juniorské mezinárodní mistrovství "devatenáctek" . Z české výpravy si nejlépe vedli Veronika Dobiášová (bronzová ve dvouhře dívek) a Pavlína Krpatová s Matějem Ehmem, kteří vybojovali ve smíšené čtyřhře zlaté medaile. 

Veronika Dobiášová byla v turnaji nasazena jako dvojka, a v jeho průběhu zvládla duely s českými soupeřkami Annou Škarkovou i Tallulah van Coppenolle. Čtvrtfinále proti Nathalie Wang ze Švédska bylo jednoznačnou záležitostí. V nedělním semifinále však už Dobiášová podlehla Grace King z Anglie a z Trenčína tedy odvezla bronzovou medaili. 

Pardubičtí Matěj Ehm a Pavlína Krpatová byli velkým příjemným překvapením turnaje, když jako nenasazení přes páry Bartoš-Remenová, Cunev-Gynga a po velkém boji i Lukič-Sudimac prošli do finále. "Postup Pavlíny a Matěje ve čtvrtfinále přes druhý nasazeny pár Piotr Cunev a Vlada Gynga je velký úspěch. Oba pochopili, že ten, kdo první vyhodí nahoru, výměnu prohraje. Dokázali oba dva tuto hru dodržovat, přidali důraz na koncovku a podařilo se. V semifinále se utkali s párem č. 3, Sergej Lukič a Maria Sudimac. Zopakovali hru ze čtvrtfinále a získávali body zejména důraznými smeči a předvídáním opatrné rozehrávky Lukiče, který se snažil nezkazit, čehož naší hráči často využili," hodnotil hru českého páru Martin Krpata.


Pavlína Krpatová a Matěj Ehm. Foto: Martin Krpata

Finále bylo podle Martina Krpaty náročnější kopií předchozích dvou utkání. "Naši hráči se po prohraném první setu vyvarovali zbytečných chyb a přidali na důraznosti. Zasloužený výstup na nejvyšší stupínek," radoval se z výhry 16:21 21:19 a 21:16 nad slovinským párem Gaspar Krivec - Petra Polanc.

V ostatních disciplínách byli krok od medaile Jiří Král (čtvrtfinále dvouhry) a několik párů ve čtyřhrách, kde pavouk čítal jen 16 dvojic. 

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading