logo
Český badmintonový svaz

Slovak Open: Janáček se Švejdou v semifinále čtyřhry!

Deblisté Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou pokračují na turnaji Slovak Open v Trenčíně ve skvělých výkonech. Postoupili už do semifinále! 
Janáček se Švejdou si (minimálně) bronzovou medaili opravdu zaslouží, vždyť v pátek nejprve získali skalp hráčů z badmintonové velmoci Tchajwanu, které porazili 23:21 ve třetím setu, aby večer potvrdili výtečnou formu výhrou nad druhými nasazenými Bulhary Boychinov, Panev rovněž ve třech setech.
 
V boji o finále se v sobotu mladý český pár střetne s dalšími vyslanci Tchajwanu, párem Lu, Ye, a nikde není psáno, že pohádka nemůže pokračovat.

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou po vítězství nad Tchajwanci. Foto: Michaela Bencová.
 
Znatelnou stopu na turnaji v Trenčíně ale zanechali i další Češi. Ondřej Král potvrdil skvělou formu posledních týdnů, když nejprve ve dvou setech vyprovodil nasazenou jedničku z Indie Abhisheka Yelegara 21:16 a 24:22 a poté zle potrápil favorizovaného Adriana Dziolka, polského olympionika.
 
„Pro mě to byl docela povedený turnaj. Velmi mě těší výhra ve druhém kole nad 1. nasazeným Indem. Obzvlášť druhý set byl velmi náročný a jsem rád, že se mi podařilo dovést zápas do vítězného konce. Parádní vstup jsem měl i do čtvrtfinálového zápasu. První set jsem vyhrál, byl jsem aktivnější a hru měl pod kontrolou. Pak ale soupeř hodně zpřesnil na síti a ve druhém setu měl převahu. Třetí set byl vyrovnaný. Mrzí mě koncovka zápasu, ve které jsem nevolil dobře údery a soupeř měl i trochu štěstí,“ napsal z Trenčína Ondřej Král po prohře 21:15, 15:21 a 21:18. 
 
Jak se vám líbí, když dva osmnáctiletí čeští borci Ondřej Král s Janem Loudou začínají dost podstatně vystrkovat růžky na mezinárodním poli mezi dospělými?
 
Jaromír Janáček, jenž smolně nezískal na MČR v Praze medaili v ani jedné ze tří disciplín, si nyní vše vynahrazuje. Kromě úspěšného tažení pavoukem deblu Jaromír spolu se Sabinou Milovou postoupil i do čtvrtfinále mixu. Po pátečním třísetovém vítězství nad švédskou dvojicí Svensson, Aslan ale dál cesta nevedla. Mezi osmi nejlepšími páry turnaje zastavili Janáčka s Milovou – jak typicky pro tento turnaj – Tchajwanci.
 
Ženské singlistky v pátek další vítězství nepřidaly. Republiková mistryně Tereza Švábíková prohrála 16:21 a 19:21 s Ruskou Tarasovou, Kateřina Tomalová svedla ve druhém kole tuhou a dlouhou třísetovou bitvu, na jejímž konci se však z postupu radovala Tchajwanka Huang. Škoda druhého setu, který Tomalová s jedním vyhraným setem v kapse prohrála 19:21.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading