logo
Český badmintonový svaz

Slovak Open: z kvalifikace postoupili Janáček se Švejdou

Slovak Open, nejvýznamnější turnaj pořádaný v zemi našich nejbližších sousedů, se letos z podzimního termínu přesunul na brzký jarní. Tuto změnu v kalendáři naštěstí zaregistrovali i čeští badmintonisté, kteří do Trenčína vyrazili v hojném počtu.

Ve středu byla na turnaje kategorie Future Series na programu kvalifikace.

Jediní, kdo se z Čechů probili do hlavní soutěže, byli Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou ve čtyřhře, udělali to však ve velkém stylu. Slovenskou juniorskou dvojici Adam Horák, Peter Hrnčár porazili v nejkratším zápase dne za 14 minut 21:8 a 21:9. Nyní je v hlavní soutěži čekají Ukrajinci.

Dílčí vítězství si připsala Michaela Zelinková, která porazila Polku Karolinu Szubert 21:12 a 21:13, pak ale nestačila ve dvou těsných setech na Dánsku Annu Bygum a prohrála 18:21 a 19:21. Tomáš Švejda prohrál svůj první záps dvouhry proti Dánovi Abildgaardovi (9:21, 12:21), na soupeřku z této země nestačila ani Veronika Kubečková - s Mathilde Haapanen prohrála 19:21 a 14:21.

Kubečková si zahrála i mix s Miroslavem Skočdopolem, stopku jim ale v prvním zápase vystavila polská dvojice Zietek, Adamek (9:21, 13:21).

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou. foto: Pavel Růžička.

Ve čtvrtek se představí v hlavní soutěži početná skupina našich dospělých reprezentantů, proto sledujte pečlivě výsledky Slovak Open zde!


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading