logo
Český badmintonový svaz

Švábíková se Sandorházi svedly bitvu s Korejkami, German Junior ale pro Čechy končí

Tereza Švábíková jako poslední česká zástupkyně na German Junior v Berlíně sehrála v sobotu dva zápasy proti asijským soupeřkám, ani jednou však papírové předpoklady nepokořila. Ve dvouhře i čtyřhře, kde to bylo dnes velmi těsné, tak končí ve třetím kole.

Singlový zápas turnajové třináctky Švábíkové proti Japonce Chihiro Uchiyamě trval pouhých jedenadvacet minut a česká hráčka vzala Japonce 13 a 9 bodů. Deblová spoluhráčka Švábíkové Vivien Sandorházi v dalším kole skončila na raketě též Japonky po výsledku 11:21 a 19:21.

O charakteru turnaje pak dobře vypovídá to, že mezi šestnáctkou nejlepších singlistek bylo pouze pět Evropanek, ve čtvrtfinále už žádná.

Tereza Švábíková si zahrála osmifinále German Junior. Foto: Pavel Růžička.

Švábíková se Sandorházi byly sice na German Junior čtvrté nasazené, ale při pohledu na los bylo zřejmé, že obhájit toto nasazení nebude jednoduché. V pátek česko-maďarská dvojice zdolala ve třech setech Indky, v sobotu už ale nestačila na Korejky Kim a Lee. Bylo to však pekelně těsné!

24:26 a 20:22, velké drama a ještě větší škoda, čtvrtfinále a skalp korejského deblu by Švábíkové se Sandorházi pěkně slušely. 

"Za poslední rok jsem obohatila svůj úderový rejstřík. Bohužel to nemůžu nějak smysluplně dostat do hry a mívám dost velké herní výpadky, které snad přestanou. A proti mé japonské soupeřce jsem se k tomu ani moc nehýbala, a když nehraji dobře, tyto hráčky to potrestají," okomentovala své singlové vystoupení Švábíková.

"Chtěly jsme medaili," říká Švábíková po German Junior. Foto: Pavel Růžička.

"Čtyřhra s Vivien byla dost dobrá a je určitě pozitivní, že bez společného tréninku jsme schopny konkurovat. Škoda nezvládnutých koncovek obou setů proti Korejkám. Chtěly jsme medaili. German Junior už není evropským turnajem, ale spíše Asia Open," pokračuje česká hráčka.

"Výsledkově to vypadá jednoznačně, ale nemyslím si, že na to my Evropanky nemáme. Nejsme prostě zvyklé na takovou kvalitu. Nejraději bych si sedla k holkám z Japonska nebo Koreje do autobusu či letadla, odjela s nimi a vrátila se za rok. Snad bych se něco naučila. Takže… Sayonara!" uzavírá své zamyšlení Tereza Švábíková.

Výsledky German Junior.


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading