Lucie Krpatová. Foto: Martin Krpata.

Švejda se Zuzákovou postoupili do finále Hungarian Junior v mixu

Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková si zahrají o vítězství na juniorském mezinárodním mistrovství Maďarska, Hungarian Junior v Pécsi. Finálovou účast si zajistili dvěma sobotními třísetovými výhrami.

Oba stále ještě patnáctiletí hráči museli ve čtvrtfinále i semifinále otáčet.

Velmi cenné je pro Švejdu se Zuzákovou třísetové čtvrtfinálové vítězství nad reprezentanty z párařské velmoci Skotska Adamem Pringle a Rachel Andrew po výsledku 17:21, 21:14 a 21:17, i v semifinále pak získali soupeři z Rakouska první set.

Švejda se Zuzákovou ale ten druhý nad Nicolasem Rudolfem a Serenou Au Yeong zvládli v poměru 21:17 a ve třetím setu už to bylo kontrolované vítězství pro český pár – 21:12.
Kateřina Zuzáková, Tomáš Švejda a koučující Michal Hubáček. Foto: Martin Krpata.

Aby si Švejda se Zuzákovou mohli připsat další významný úspěch v podobě zlaté medaile z tohoto silně obsazeného turnaje, musejí dotáhnout rakouský dvojboj: zítra je ve finále čekají Kilian Meusburger a Sabrina Herbst rovněž reprezentující našeho jižního souseda.

Zuzáková, jež za 4 dny oslaví narozeniny, si mohla dát předčasný dárek v podobě dvou finálových účastí. Druhá nasazená Maďarka Reka Madarasz byla ale v semifinále nad síly české reprezentantky. Po vítězství Madarasz 21:14 a 21:6 uvidí domácí publikum celomaďarské finále, neboť z horní poloviny pavouku postupuje Vivien Sandorházi.

Nutno dodat, že Zuzáková ve čtvrtfinále zvládla tvrdou a vyčerpávající třísetovou bitvu se čtvrtou nasazenou Bulharkou Popovskou.

Valentýna Sonnková a Václav Palán. Foto: Martin Krpata.

Maximem v dalších disciplínách bylo čtvrtfinále, které lze na tomto turnaji hodnotit jako solidní úspěch.

Jan Janoštík s Tomášem Švejdou v deblu prohráli ve dvou setech s dvojicí Pringle, Apiliga ze Skotska, Lucie Krpatová s Kateřinou Zuzákovou nestačily na rakouskou dvojici Au Yeong, Herbst a Valentýna Sonnková s Terezou Kobylákovou prohrály v koncovce třetího setu proti druhé nasazené dvojici Kulska, Parysz z Polska.