logo
Český badmintonový svaz

Švejda se Zuzákovou v Maďarsku stříbrní

Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková neozdobili své úspěšné tažení turnajem Hungarian Junior v Pécsi zlatou medailí a po finálové prohře s rakouským párem Kilian Meusburger, Sabrina Herbst 18:21 a 16:21 berou stříbro.

Dynamický Meusburger a levačka Herbst si po prvním těsně vyhraném setu v tom druhém vypracovali komfortní náskok, vedli 16:8, 19:10 a 20:13.

Švejda se Zuzákovou se ale nevzdali a před prvním mečbolem se povzbudili. Ještě není konec! Naděje na obrat však trvala pouze tři úspěšné české výměny, které zbytek reprezentačního týmu fandící v hledišti náležitě oslavil. Sabrina Herbst pak využila čtvrtý mečbol a ukončila utkání sklepnutím na síti.

Rakouská radost, na české straně viditelné zklamání. To však jistě brzy přebolí, vždyť stříbro je pro patnáctiletý český pár na takto silně obsazeném turnaji velkým úspěchem!

Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková. Foto: Martin Krpata.

Švejda se Zuzákovou po turnaji hodnotnili:

“Do turnaje jsme spolu vstupovali jako pár nominovaný reprezentačními trenéry pro tuto akci. Naposledy jsme spolu hráli na MEJ U17 v Praze. V úvodním zápase jsme hned měli ostrý start proti nasazeným Polákům. Hned ze začátku jsme se hodně hledali a nebyli si jistí v základních mixových bodech. Každým zápasem se ale náš výkon zlepšoval, šli jsme si sebevědomě za vítězstvím a věřili v naše silné stránky. V každým zápase jednoduchý základ, který se nám dařilo ovládat bezchyby - kvalitní podání, příjem, třetí balón a taktické umístění," popisují stříbrní mixéři.

"V českém souboji jsme porazili pár Kulíšek/Sonnková, ve čtvrtfinále skotské medailisty z MEJ U17 Pringleho s Andrew. V semifinále rakouskou dvojici Rudolf/Au Yeong."
Finalisté smíšené čtyřhry. Foto: Facebook Tomáše Švejdy.

"Dnes finále, to už nebylo ono... Na druhé straně znova rakouský pár, tentokrát Meusberger/Herbst. Velký nátlak od Rakušanky u sítě a aktivní příjem od obou soupeřů nám dělal problém. Prohra nás hodně mrzí, chtěli jsme hodně vyhrát. Bohužel příliš velké množství chyb z naší strany. Po celou dobu jsme ztráceli, ale i tak velká škoda prvního setu. Nedá se nic dělat. Nejsme pár, který spolu trénuje a pravidelně objíždí turnaje, proto i radost z celkově předvedeného výkonu a skalpu kvalitních dvojic,” okomentovali své působení na turnaji v Maďarsku Švejda se Zuzákovou.

Výsledky finále Hungarian Junior.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading