logo
Český badmintonový svaz

Světový žebříček: českými jedničkami Ludík a Tomalová, nejvýše jsou Bitman s Bášovou

Ve čtvrtek v poledne vyšlo nové vydání světového žebříčku dospělých. Co prozradilo o českých reprezentantech?

Mezi muži je naší staronovou jedničkou Milan Ludík na 116. místě. Adam Mendrek si kralování pomyslnému českému pořadí užil pouhý týden, Ludík jej přeskočil díky postupu do čtvrtfinále minulý víkend v Maďarsku. Mendrek je nyní na 125. pozici.

Jak tímto soubojem dvou nejlepších českých singlistů zamíchá nadcházející turnaj v Maroku? Českou trojkou je podle aktuálního světového žebříčku Jan Louda na 180. místě.

Milan Ludík. Foto: Ladislav Káňa.

Velmi vyrovnaná je i situace mezi ženami. Jedničkou je stále Kateřina Tomalová na 130. místě, Zuzana Pavelková ale kvůli propadu Tomalové o 18. míst ztrácí na svou reprezentační kolegyni pouhé dvě příčky. Rozdíl mezi oběma českými singlistkami je necelých 400 bodů! Tomalová i Pavelková se rovněž v pátek představí v Maroku.

Tereza Švábíková, která se tuto sezonu soustředí na turnaje juniorské, je na 195. místě.

Kateřina Tomalová. Foto: Ladislav Káňa.

Ve čtyřhře mužů žádnou českou vlaječku v první dvoustovce světového žebříčku nenajdeme, v ženském deblu má Česká republika naopak zástupce v nejlepší stovce. Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou sice od srpnového mistrovství světa odehrály pouze jeden společný turnaj, přesto se stále nacházejí na vynikajícím 78. místě.

Druhý český pár Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou si po Maďarsku o sedm míst polepšily a ve čtvrtek v poledne se našly na 121. místě.  

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Foto: Ladislav Káňa.

Nejvýše postavenými českými hráči na světovém rankingu jsou pak Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu. Osminásobní mistři republiky díky bronzu z kvalitního turnaje v Maďarsku o šest míst poskočili a nacházejí se nyní na 75. místě světa.

Na 160. místě je pak Filip Budzel s Terezou Švábíkovou, kteří ale na společné straně kurtu stáli naposledy v červnu.

Světový žebříček k 9. listopadu 2017 si můžete prohlédnout ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading