logo
Český badmintonový svaz

Tahák prvního kola extraligy zvládlo lépe Brno, Benátky porazilo 5:3

Nejzajímavějším utkáním víkendového prvního kola extraligy byl nedělní souboj týmů Badminton FSpS MU Brno A a BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou, dvou z hlavních favoritů na vítězství v celé soutěži. Domácí Brňané nakonec zvítězili 5:3.

Utkání hrané v kampusu Masarykovy univerzity začalo mixem mezi páry Scott Evans, Magdaléna Lajdová - Anatoliy Yartsev, Denisa Šikalová a první čtyřhrou mužů mezi dvojicemi Jiří Bureš - Ondřej Helar a Jarolím Vícen, Vojtěch Lapáček. 

"Ve čtyřhře byli jednoznační favorité hosté, neboť jsme nechali hrát náhradníky z B týmu," začíná své hodnocení utkání za pořadatelský tým Stanislav Bernacik. Předpoklad se naplnil a Benátečtí Vícen s Lapáčkem zvítězili 21:19 a 21:11. "Mix měl napovědět, kdo bude na konci utkání šťastnější," dodává Bernacik. Průběh zápasu byl vyrovnaný, první dva sety si oba páry rozdělily v poměru 21:19. Yartsev se Šikalovou pak ve třetím setu vedli už 17:11, do vítězného konce ale zápas nedotáhli. Evans s Lajdovou třetí set otočili a zvítězili opět 21:19.

Momentka z utkání Brno-Benátky.

Magdaléna Lajdová se pak postarala i o další bod po boku do české extraligy navrátivší se Zuzany Pavelkové. Dámská čtyřhra, jak je v českých extraligových utkáních zvykem, přinesla tvrdou bitvu, avšak tentokrát pouze po první dva sety (21:17, 25:27). V tom třetím již Denisa Šikalová s Ruskou Elizavetou Tarasovou nedokázaly držet tempo a Lajdová s Pavelkovou zvítězily 21:6. Brno v tu chvíli vedlo 2:1.

"Druhý debl chlapů byl plný nádherných výměn. Adam Mendrek s Raulem Mustem byli bezchybní, a proto nad Anatoliyem Yartsevem a Lukášem Zevlem vyhráli," neváhal pochválit domácí pár Bernacik. "Moc pěkný zápas," dodává k výsledku 21:18 a 21:13. 3:1 pro Brno, navíc přišly na řadu singly, v nichž podle předpokladů a odevzdaných sestav měli být domácí favoritem. 

Scott Evans hladce porazil Vojtěcha Lapáčka (21:9 a 21:9), Jarolím Vícen z Benátek se pak v zápase týmových jedniček proti favorizovanému Raulu Mustovi, nejlepšímu Estonci a členu vyšší evropské třídy singlistů, vypnul ke skvělému výkonu, a i když nakonec odešel poražen 17:21 a 17:21, sklidil potlesk a uznání. "Fakt klobouk dolů před Jarem. Raul očekávaně zvítězil, ale po opravdové běžecké bitvě," pochválil Vícena Bernacik, jehož tým po Mustově výhře vedl nedostižným náskokem 5:1.

Magdaléna Lajdová se Zuzanou Pavelkovou v utkání proti Denise Šikalové s Elizavetou Tarasovou.

Ve stejnou dobu na vedlejším kurtě probíhal rychlý a úročný zápas mezi Adamem Mendrekem a Lukášem Zevlem, který měl neočekávaný průběh. "Lukáš měl celý zápas více ze hry a to dokázal přetavit do vítězství ve dvou setech," zhodnotil Bernacik Zevlovo překvapivé vítězství nad českou dvojkou Mendrekem v poměru 21:16 a 21:15.

Na konečných 5:3 pak upravila benátecká posila Elizaveta Tarasova, jež porazila v pohledném zápase dvouhry dívek Zuzanu Pavelkovou 21:8, 14:21 a 21:18. 

Výsledky nedělních utkání extraligy:

Badminton FSpS MU Brno A vs. BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou 5:3

TJ Sokol Klimkovice vs. SKB Český Krumlov 5:4 

TJ Montas Hradec Králové A vs. TJ Sokol Dobruška A 5:4

USK Plzeň A vs. Sokol Radotín Meteor Praha A 1:7

Druhé kolo extraligy se hraje o víkendu 2. - 3. prosince.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading