logo
Český badmintonový svaz

TEM Slovenia Junior: vítězství slaví Hubáček s Ausbergerovou a Švábíková v deblu

Tři finálové účasti na turnaji TEM Slovenia Junior International v Mirně proměnili čeští junioři ve dvě zlaté medaile. Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou ovládli mix, Tereza Švábíková zase debl po boku maďarské spoluhráčky Vivien Sandorházi.

Hubáček je nejúspěšnějším hráčem v chlapecké části turnaje, když vedle zlata z mixu získal ještě stříbro v deblu. Po boku Jiřího Krále ve finále nestačili na rakouskou dvojici Philipp Drexler, Jakob Sorger v poměru 24:26, 21:16 a 18:21.

"Na turnaj jsme jeli jako nasazené jedničky, přičemž já obhajoval loňské vítězství. I přestože to byl teprve náš druhý společný turnaj, kladli jsme si jen ty nejvyšší cíle. Náš výkon se v průběhu turnaje zlepšoval. Jelikož spolu nehrajeme pravidelně, byla spousta věcí, které jsme museli vylepšit. To se nám podařilo. Ve finále jsme podali velmi dobrý výkon, ale bohužel nám utekla koncovka prvního setu, kdy jsme ztratili vedení 20:18," napsal po turnaji Hubáček. 

S Bertou Ausbergerovou získal Hubáček zlatou medaili po finálovém vítězství nad nizozemským párem Dennis Koppen, Sabine De Wit 15:21, 21:16 a 21:14. Další česká radost následovala vzápětí, když Tereza Švábíková spolu se Sandorházi porazily v třísetové bitvě rumunskou dvojici Maria Alexandra Dutu, Ioana Grecea 21:17, 20:22 a 21:15.

Za vítěznou mixovou dvojici hodnotila Berta Ausbergerová:

"Tento turnaj byl jeden z našich posledních juniorských. Ačkoliv jsme nebyli nasazeným párem, naším cílem byla medaile. Na turnaji se nám hrálo docela dobře, náš výkon se postupně zlepšoval. Na začátku nám trochu trvalo, než jsme se sžili s prostředím. Až do semifinále jsme prošli celkem snadno, ale tam jsme se trochu trápili s rakouský párem, nakonec jsme však dokázali zápas dovést do vítězného konce. V nedělním finále proti nizozemskému páru jsme dlouho nemohli chytit potřebné tempo, ale nakonec jsme po prvním prohraném setu dokázali otočit stav a vyhrát tak náš první mezinárodní turnaj."

Tereza Švábíková, Matěj Hubáček, Jiří Král a Berta Ausbergerová.

Tereza Švábíková usilovala o finálovou účast i ve dvouhře, v sobotním semifinále ale nestačila na další Maďarku Reku Madarasz, jíž podlehla těsně 21:16, 16:21 a 19:21. Madarasz pak celý turnaj vyhrála, když v celomaďarském finále porazila právě Sandorházi.

Tereza Švábíková po turnaji hodnotila:

"Na turnaj jsem odjížděla s cílem získat aspoň 1400 bodů do kvalifikace na LOHM. Více jsem vzhledem k určitým okolnostem neočekávala. Herně jsem se tedy trápila, a tak po výkonu plném chyb jsem byla nakonec překvapená, že to skoro stačilo na finále, kde bych patrně taky nebyla bez šance. Trochu mě mrzelo, že v semifinále jsem v obou prohraných setech výrazně vedla, ale vedení jsem zbytečně ztratila. V každém případě je asi na čem stavět a cíl byl splněn. V deblu jsme s Vivien nepředváděly naše nejkvalitnější zápasy, ale nakonec to stačilo na vítězství v turnaji. Tento rok máme opravdu skvělou bilanci - ze čtyř turnajů tři vítězství a jedna prohra na MSJ s budoucími medailistkami z Číny. To jde," napsala Švábíková.

Zajímavostí je, že všechny nedělní finálové zápasy se hrály na tři sety.

Výsledky TEM Slovenia Junior International najdete ZDE.

Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou po proměněném mečbolu.

Souběžně s turnajem TEM Slovenia Junior International probíhal v jiném slovinském městě Mokronogu turnaj kategorií U11-U15 s názvem TEM Youth International.

V kategorii do 13 let dosáhla velkého úspěchu rychnovská Petra Maixnerová, která ve čtyřhře dívek spolu se slovenskou partnerkou Leou Výbochovou vyhrála čtyřhru. Jejich finálovými soupeřkami byly další Češky Kristina Kozempelová a Valérie Žurková.

České juniorky do 13 let na stupních vítězů dívčí čtyřhry.

Maixnerová k tomu ještě přidala stříbro z dvouhry ve stejné kategorii, když až ve finále nestačila na Srbku Ninu Bogdanovic, s níž prohrála v systému na tři vítězné sety do 11 bodů 9:11, 9:11, 11:4, 9:11. Nastoupila i o kategorii výš, kde však po postupu ze skupiny vypadla v prvním kole vyřazovací fáze.

Výsledky turnaje TEM Youth International najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading