logo
Český badmintonový svaz

TJ Sokol Klimkovice vs. BADMINTON FSpS MU Brno 2:6

První dvojice zápasů mezi Klimkovicemi a Brnem a hned výstavní drama hodné finálového turnaje play-off! Brno ale v průběhu utkání nakonec potvrdilo svou vyrovnanost a kvalitu a po výsledku 6:2 postupuje do finále. 

Živý stream z Vinoře sledujte zde.

Jak utkání probíhalo?

Klimkovice na favorita z Brna nastoupily víc než nebojácně a v mixu i druhém mužském deblu získaly první sety.

Filip Budzel s Pederem Søvndalem proti Raulu Mustovi s Vojtěchem Šelongovi předváděli deblovější hru i po celý set druhý, koncovka ale patřila Brňanům, kteří vyhráli 21:19, což prakticky rozhodlo. Šelong s Mustem v tu chvíli vyrostli a v setu třetím už byli lepším týmem, což vedlo k výsledku 21:15 a prvnímu bodu pro Brno.

Neskutečné drama nabídl mix. Artem Pochtarev s Kateřinou Tomalovou zaskočili Adama Cwalinu s Magdalénou Lajdovou, ve všem byli lepší a první set získali hladce 21:11. Druhý set byl určitě zatím tím nejvypjatějším v letošní české extralize, Klimkovičtí měli snad 7 mečbolů, ale nakonec set prohráli v ojedinělé koncovce 29:30!

Vyrovnanou a kvalitní mixovou hru plnou emocí i podání atakujících hranici únosnosti (zejména ze strany Cwaliny) nabídl i set třetí, v jeho druhé polovině si Artem s Kateřinou vybojovali miniaturní náskok, který udrželi až do konce. 21:19 a je srovnáno!

Kateřina Tomalová a Artem Pochtarev po proměněném mečbolu. Foto: Hejka a Fugi.

"V prvním setu jsme je přehráli rychlostí. Věděl jsem ale, že druhý a třetí set bude hodně těžký, protože Adam je skvělý deblista," řekl po utkání Artem Pochtarev. Překvapil pak milým vyznáním, když řekl, že Klimkovice jsou velmi přátelský tým a že doufá, že zde zůstane ještě několik let.

V dalších dvou zápasech toho naopak příliš k řešení nebylo. Zuzana Pavelková s Magdalénou Lajdovou snadno přehrály mladou klimkovickou dvojici Dominika Budzelová, Kateřina Frischová a strhly vedení na stranu Brněnských. Definitivně?

Napovídá tomu i výsledek prvního deblu mužů, Adam Cwalina napravil reputaci z prvního zápasu a spolu se svým jmenovcem Mendrekem celkem v poklidu přehráli Jana Somerlíka s Janem Benbenkem.

Mendrek po zápase musel odpovídat na otázku moderátorky Finále play-off Jany Honnerové, zda se i na mezinárodním poli nechce častěji ukázat v deblu, odpověděl však negativně. 

Vojtěch Šelong ví, že si odehrál své - Brnu přinesl dva body. Foto: Hejka a Fugi.

Čtvrtý bod pro Brno přidal ve dvouhře Vojtěch Šelong, byla to ale těžká práce. Peder Søvndal ztratil první set 10:21, zvládl ale další dramatickou koncovku druhého - 27:25. O osudu maratónského zápasu rozhodla maratónská výměna za stavu 19:19, na jejímž konci Søvndal "zazdil" smeč z podávací čáry do sítě.

Následně padl k zemi a zahodil raketu, věděl, že tohle proměnit měl. Šelong získal třetí set 22:20 a nechal průběh radostným emocím. Z brněnského kádru se zaslouženě ozvalo "Vojto, děkujem!"


Artem Pochtarev stoprocentní. Ukrajinský singlista v souboji týmových jedniček proti Estonci Raulu Mustovi, který by mohl být klidně semifinálovým zápasem dobře obsazeného evropského turnaje, působil ze začátku až moc laxně.

Must kraloval na síti, až nelidsky sázel jedno prasátko za druhým. Ukrajinec se ale rozhodl s Mustem souboj na síti svést a ukázalo se, že i on zde má co nabídnout. Ve velmi pohledném utkání, které se však neneslo v příliš přátelském duchu, nakonec Pochtarev Estonce po třech setech udolal a přinesl druhým bod Klimkovic.

Raul Must a Artem Pochtarev si nedali nic zadarmo. Foto: Hejka a Fugi.

Rozhodující bod ve prospěch Brna přinesl Adam Mendrek. Nad Janem Benbenkem vedl v prvním setu 11:0, nakonec to bylo 21:9. V setu druhém se ale Benbenek do soupeře zakousl a dokázal favorizovanému Mendrekovi znepříjemnit život, na obrat to ale nebylo.

Utkání už za rozhodnutého stavu uzavřela dvouhra dívek, v níž se v duelu odvěkých rivalek a kamarádek utkaly Zuzana Pavelková a Kateřina Tomalová. Na rozdíl od zápasu v zákadní části byla dnes úspěšnější brněnská Pavelková, která vyhrála 21:17 a 21:19. 

BADMINTON FSpS MU Brno tedy po výsledku 6:2 postupuje do finále!

"Jsme spokojení, hráči jsou spokojení. Udělali jsme si radost, že tady nejsme do počtu,"zhodnotil utkání Jiří Halfar starší, vedoucí týmu Klimkovic. 

Výsledky semifinále extraligy TJ Sokol Klimkovice vs. BADMINTON FSpS MU:

Artem Pochtarev, Kateřina Tomalová vs. Adam Cwalina, Magdaléna Lajdová 21:11, 29:30, 21:19
Filip Budzel, Peder Søvndal vs. Raul Must, Vojtěch Šelong 21:16, 19:21, 15:21
Kateřina Frischová, Dominika Budzelová vs. Magdaléna Lajdová, Zuzana Pavelková 10:21, 9:21
Jan Benbenek, Jan Somerlík vs. Adam Cwalina, Adam Mendrek 12:21, 17:21
Peder Søvndal vs. Vojtěch Šelong 10:21, 27:25, 20:22.
Artem Pochtarev vs. Raul Must 10:21, 24:22, 21:18
Jan Benbenek vs. Adam Mendrek 9:21, 14:21
Kateřina Tomalová vs. Zuzana Pavelková 17:21, 19:21


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading