logo
Český badmintonový svaz
Jan Janoštík. Foto: Martin Krpata.

Trenérské střípky z Hungarian Junior 2018 - den 1

Trenéři Tomasz Mendrek a Michal Hubáček komentují první den turnaje Hungarian Junior, kde působí téměř kompletní juniorská reprezentace ČR:

V maďarské Pécsi se letos sešla napříč disciplínami opravdu velmi kvalitní účast.

K osobnostem turnaje patří hlavně ve dvouhře kluků: Christo Popov (nejlepší Evropan na BWF junior ranking/7), Arnaud Merkle (číslo 8 BWF junior ranking) a Cristian Savin (číslo 14 BWF junior ranking). Prvně dva jmenováni hráči jsou z Francie.
 
Ve čtyřhře bych rád zmínil bratry Grimleyovy ze Skotska (nejvýše postavený deblový pár na BWF junior ranking/6).
 
Na turnaji startuje prakticky kompletní výběr NR juniorů U19 podpořen hráči z kategorie U17. Jedinou výjimkou je Tereza Švábíková, kterou čeká s dospělou NR výjezd na ME družstev mužů a žen do ruské Kazaně. Pro naši U19 je turnaj v Maďarsku jedním z oficiálních výjezdů v rámci přípravy na hlavní vrchol letošní sezony – MEJ U19 v září 2018 v Estonsku.  
 
Pro mladší ročníky (U17) – skvělá možnost sbírat zkušenosti na turnaji velmi kvalitní mezinárodní úrovně.

Václav Palán s Lucií Krpatovou. Foto: Martin Krpata.
 
Zkusme shrnout hlavní fakta dnešního dne:
 
- Všechny naše mixérské páry postoupily mezi posledních 16 (4x vítězně)
- Ve dvouhře kluků – duelem dne je vítězství Jana Janoštíka nad nasazenou devítkou v turnaji – Italem Totim, stejně jako zvládnutí koncovky třetího setu ve dvouhře Tomášem Švejdou proti hráči ze Slovinska Spillerovi.
- Ve dvouhře dívek naše starší hráčky (U19) ve dvouhře jdou dál všechny, mladší z „U17“ Tallulah a Marie Růžičková podlehly po bitvách svým soupeřkám.
- Všichni hráči jsou ještě zítra ve hře (zahájení deblů).
- Zítřejší den bude patřit mezi dny „pravdy“ – neboť‘ v mnoha utkáních nastupujeme proti nasazeným hráčům a konfrontace s moderním badmintonem bude určitě to, co nejen jako sůl potřebujeme, ale bude to určitě i velký sportovní zážitek.
 
Nicméně všichni hráči jsou velmi nabuzeni a motivování předvést to nejlepší ze svého sportovního umění na kurtu. Po večerním video rozboru dnešních utkání s plným odhodláním porvat se o co nejlepší výsledky jako „lvi“ z maďarské Pécse zdraví
 
za trenérský tým

Tomasz Mendrek a Michal Hubáček
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading