logo
Český badmintonový svaz

Tréninkový systém XPS: nové tipy a doporučení

Podívejte se na novinky v systému XPS. Trenérsko-metodická komise ČBaS vydala druhý soubor tipů a doporučení, tentokrát především na téma zlepšení přípravy hráčů, a to na základě informací doplněných českými reprezentanty do souboru.

„Každému ze 47 registrovaných reprezentantů, kteří v březnu vyplňovali potřebné informace, jsme zaslali vyhodnocení jeho přípravy. Tyto informace rozešleme dále na osobní trenéry hráčů spolu s výzvou, aby se připojili ke svým hráčům do systému," vysvětluje Josef Rubáš, předseda TMK.

"Uvědomujeme si význam každodenní práce našich trenérů a rádi bychom tuto spolupráci posílili, abychom společně zlepšili kvalitu českého badmintonu. Doporučujeme všem hráčům a trenérům seznámit se alespoň s obecnými závěry v souboru tipů a doporučení, věříme, že pro ně budou přínosné. Reprezentanty vnímáme jako ty nejlepší hráče, ale víme, že zájemců o badminton je u nás několik tisíc a některé věci je možné zobecnit,“ popisuje Rubáš.

V systému XPS mimo jiné najdete, jak se připravují Jan Louda a Ondřej Král. Foto: Pavel Růžička. 
 
„XPS využívá ke zkvalitnění metodiky a zlepšení práce hráčů a trenérů například fotbalový, basketbalový, volejbalový či florbalový svaz. Jsme rádi, že se XPS daří i v českém badmintonu. Máme v plánu jeho další rozvoj a využití, například chceme hráčům a trenérům nabízet vzorové tréninkové jednotky, nová zajímavá videa či videorozbory,“ doplňuje Rubáš.
 
V systému XPS je nyní registrováno už přes 100 uživatelů, kteří mohou zhlédnout více než 200 připravených a stále aktualizovaných videí či dokumentů. Uživatelé mohou rovněž vidět kompletní přípravu vybraných reprezentantů (Jan Louda, Ondřej Král, Sabina Milová a Tomáš Švejda).  
 
Pokud máte zájem o získání licence – ideálně ve spojení trenér a nejlepší hráči jednoho klubu/oddílu – zašlete prosím na e-mail tmk@czechbadminton.cz přihlašovací informace (klub/oddíl, jméno a příjmení a e-mail hráčů, jméno a příjmení a e-mail trenéra; za každý klub zatím nejvýše 7 osob).   


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading