logo
Český badmintonový svaz

Turnajový rozcestník: Češi bojují v Brazílii, Portugalsku, Španělsku a Německu

Pokud nemáte termínové kalendáře BWF a BEC v malíku, nabízíme vám pro lepší orientaci tento týden "turnajový rozcestník". Čeští badmintonisté se totiž představují hned na několika místech světa a byla by škoda jejich počínání nesledovat!

Nejexotičtější destinací je Brazílie, kde zítra začíná 33th Brazil International Badminton Cup, turnaj kategorie International Challenge s dotací 25 000 dolarů. 

Ve městě Foz do Iguazu poblíž největšího systému vodopádů planety a druhé největší vodní elektrárny světa nás bude reprezentovat Milan Ludík. Rozlosování turnaje najdete zde.

Portugalštinu budou po několik dní poslouchat i čeští reprezentanti, kteří vyjeli na 53rd Portuguese International Championships. Kateřina Tomalová, Zuzana Pavelková, Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová a Jakub Bitman se budou od pátku prát o body z turnaje International Series s dotací 10 000 dolarů, jehož nalosování najdete zde.

Centrem pozornostni milovníků juniorského badmintonu je pak pro tento týden Berlín, kde ve čtvrtek začíná extrémně silně obsazený mládežnický German Junior. 
Na German Junior se představí i Jana Adámková. Foto: Pavel Růžička.

Na turnaji bude působit i šestičlenný tým juniorské reprezentace ČR pod vedením trenérů Tomasze Mendreka a Michala Hubáčka a další čeští hráči, kteří chtějí poměřit svou výkonnost s evropskou špičkou a mnoha hráči z Asie. Sledujte zde.

Na svém prvním mezinárodním turnaji startuje badmintonista na vozíku Lukáš Šembera. Spolu s trenérem Tomášem Vovsem se vydali na Mallorcu, kde se ve městě Alcudia koná Spanish Para-Badminton International. Šemberovy zápasy sledujte zde.

German Open pro dospělé, které začalo v úterý ve Městě Mülheim an der Ruhr, sice českého účastníka nemá, i tak si ale jistě zasluhuje vaši pozornost, vždyť zde působí několik hráčů světové desítky! German Open sledujte zde.

 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading