logo
Český badmintonový svaz

V Nymburce se vystřídaly tři reprezentační výběry

Ve sportovním centru ČUS v Nymburku je už od neděle 4. února opravdu živo. Probíhající tři přípravné campy jsou určeny hráčům kategorie U15 jako příprava na blížící se mistrovství Evropy, výběr juniorů se zde koncentroval před mezinárodním mistrovstvím Maďarska a konečně týmy dospělých mužů a žen pilovaly formu před mistrovstvím Evropy družstev v Kazani.
 
Juniorská třináctka hráčů U19 trénovala pod vedením Pavla Floriána, Tomasze Mendreka a Michala Hubáčka od neděle do středečního oběda. Přímo z přípravného campu hráči odcestovali na turnaj evropského juniorského okruhu do maďarské Pécsi.

Bezprostředně po skončení mistrovství ČR dospělých, na kterém většina zúčastněných hráčů startovala, byla příprava zaměřená herně s velkým podílem regenerace a také pečlivými videorozbory zápasů z MČR a z nedávného juniorského šampionátu. O hráče se během tří dnů campu starala také fyzioterapeutka Eliška Maixnerová.

Fyzioterapetka Eliška Maixnerová v akci u reprezentace U15. Foto: Tomáš Krajča.
 
Ve čtvrtek juniory v Nymburce vystřídali dospělí. Týmy mužů i žen se sešly pro společné vyladění formy před mistrovstvím Evropy týmů v Kazani, které se koná již příští týden. Oba výběry přímo z Nymburka v neděli odletí do Ruska. Soustředění dospělých probíhá pod vedením Pavla Floriána a Jakuba Bitmana, na zdraví a dobrou pohodu hráčů dohlíží fyzioterapet Jaroslav Suchan.
 
Čtyři tréninkové dny po boku starších reprezentačních kolegů strávili také hráči U15. Čtveřice nominovaných na mistrovství Evropy této věkové kategorie, které se koná ve dnech 16.-18. února v Kazani souběžně se šampionátem dospělých, tak v Nymburce absolvovala závěrečnou fázi herní přípravy. Cvičení zaměřená na taktiku dvouhry a čtyřhry doplnily také zápasy a důsledný videorozbor. 

Trenér Tomasz Mendrek pečuje o výběr do 19 let. Foto: Tomáš Krajča.

Velkou motivací a přínosem byla možnost využít sparingu juniorů pro herní cvičení a zápasy, a také seznámit se s dospělými reprezentanty a vidět je "v akci" před jejich vrcholným turnajem. Hráče U15 čeká tento víkend "generálka" v podobě turnaje GPA v Brně-Slatině, ve středu příštího týdne pak už odlet do Ruska a od pátečního dopoledne samotný turnaj.

Tomáš Krajča
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading