logo
Český badmintonový svaz
Socha Matka Vlast v Kyjevě. Foto: Václav Bláha.

Václav Bláha se v Kyjevě stal školitelem trenérů Coach Level One

Trenér SK Hamr Praha Václav Bláha o víkendu úspěšně prošel školením lektorů mezinárodní trenérské licence Coach Level One, získal certifikát BEC a je tak oficiálním školitelem pro tento level (tzv. Coach Level One Tutor). Stalo se tak v ukrajinském Kyjevě. 

Se čtenáři Czech Badmintonu se Václav Bláha dělí o své dojmy:

Ukrajinský badmintonový svaz pod hlavičkou BEC a BWF uspořádal ve dnech 8.-10. června ve svém hlavním městě školení s možností získat certifikaci Tutor Coach Level One. Školení proběhlo bod vedením Angličanky Joanny Hughes a španělského trenéra Frana Dacala.

Hlavním cílem bylo naučit se, jak mentorovat trenéry, aby vedli své tréninky s ohledem na doporučení uvedená v jednotlivých modulech manuálu BWF Coach Level 1.

Účastníci školení v Kyjevě. Foto: Václav Bláha.

Největší výzva spočívala v uvědomění si, v jaké roli se právě člověk nachází, jelikož se přecházelo od role hráče přes trenéra a trenérova tutora až po hodnotitele tutora. Polovina účastníků tyto nástrahy zvládla překonat a tito se tak stali tutory pro Coach Level One.

Nyní tak mohou bdít nad trenéry stejně jako Matka Vlast - ochránkyně Ukrajiny nad Kyjevem. Tuto monumentální sochu jsme si měli možnost prohlédnout na krátké vyhlídkové jízdě.

Václav Bláha 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading