logo
Český badmintonový svaz

Velká cena města Plzně: Čtyřnásobná obhajoba loňských výher.

Po loňském zdařilém uspořádání prvního ročníku Velké ceny města Plzně jako turnaje Grand Prix B letos pořadatelský tým kolem Ing. Milady Novákové zamířil výše a z pověření Českého badmintonového svazu uspořádal druhý ročník už jako jeden z pěti celostátních turnajů Grand Prix A.

 
Řada předních českých hráčů a hráček se na Velkou cenu města Plzně nepřihlásila nebo na poslední chvíli svou účast zrušila – i tato skutečnost ovlivnila překvapivý postup Ivo Stoklase (na snímku) a Lucie Černé (na snímku) až do finále dvouher. Oba nenasazení junioři prošli do posledního zápasu turnaje bez ztráty setu, kde je zastavili až největší favorité Marian Šulko a Dominika Koukalová.
 

 
Ve dvouhře mužů nelze nezmínit dobré třísetové zápasy Marka Tellera a Jana Vitvery proti pozdějšímu vítězi Šulkovi, ve dvouhře žen byla v semifinále Zuzana Pavelková blízko úspěchu nad Koukalovou, které podlehla až po výsledku 24:26 ve třetím setu.    
 
Ve čtyřhře mužů a žen zvítězily páry Josef Rubáš – Jaroslav Sobota a Monika Erbenová – Martina Vacková. Ve smíšené čtyřhře se v duelu „o nejlepšího deblistu turnaje“ utkal Jaroslav Sobota (s Markétou Kozovou) a Monika Erbenová (s Danielem Skrčeným). Ve třísetovém zápase se nakonec ukázal jako lepší kladenský pár a Erbenová si tak z Plzně odváží hned dvě výhry.
 
Za pozornost stojí jistě fakt, že s výjimkou dvouhry mužů, kde loňský vítěz Jan Segeč nestartoval, ve všech ostatních disciplínách došlo na obhajobu loňských vítězství!
 
 
Výsledky finálových zápasů Velké ceny města Plzně 2011
 
Marian Šulko (Slovensko) vs. Ivo Stoklas (Sokol Radotín Meteor Praha) 21:8 a 21:13
 
Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) vs. Lucie Černá (SKB Český Krumlov) 23:21, 17:21 a 21:17
 
Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) vs. Petr Hošek, Marek Teller (Sokol Radotín Meteor Praha) 21:10 a 21:12
 
Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Kladno, Sokol Králův Dvůr) vs. Lucie Pilařová, Kateřina Krejčová (Chemička Ústí nad Labem, USK Plzeň) 21:15 a 21:16
 
Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno) vs. Jaroslav Sobota, Markéta Kozová (USK Plzeň) 21:23, 21:12 a 21:17

Kompletní výsledky turnaje
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading