logo
Český badmintonový svaz

Velká cena města Plzně: Dvě vítězství Hany Milisové a Jiřího Provazníka.

Dvě vítězství Jiřího Provazníka a Hany Milisové, úžasná bojovnost Elišky Maixnerové a singlové překvapení Davida Pokorného – to byly tři nejvýraznější momenty Velké ceny města Plzně.

Jiří Provazník - Hana Milisová. 
 
Mikuláš Skála, Petr Hošek, René Neděla, Adam Mendrek a David Pokorný – pět soupeřů Petra Jelínka na cestě k vítězství. Ani jeden mu nedokázal sebrat set. Znovu u Jelínka platilo, čím lepší soupeř, tím lepší výkon lídra českého žebříčku ve dvouhře mužů. Až na 24. místě se aktuálně nachází jeho finálový soupeř. David Pokorný sehrál v Plzni životní turnaj, během kterého získal stejně bodů jako za předcházejících dvanáct měsíců! Podobně vydařený turnaj sehrál Jakub Zahrádka - nyní 47. singlista českého žebříčku prošel z kvalifikace až do semifinále.
 
21:19, 24:22 a 22:20, to jsou koncovky vítězných třetích setů v podání Elišky Maixnerové. Hráčka pražské Astry postupně vyřadila první nasazenou Dominiku Koukalovou, Petru Pilařovou a v semifinále i Kateřinu Tomalovou. Výsledkem 22:20 ve třetí sadě skončilo i druhé semifinále, ve kterém Hana Milisová udolala Terezu Lajdovou. „M-finále“ už se hrálo „na jednu branku“, Milisová Maixnerovou přehrála 21:15 a 21:10.
 
Ve všech třech párových disciplínách se do finále shodně probily první a druhé nasazené páry.
 
Milisová přidala k vítězné dvouhře i první místo ze smíšené čtyřhry. Spolu s Jiřím Provazníkem projevili v posledním zápase dlouhého turnaje větší touhu po výhře než pár Pavel Drančák – Hana Kollarová.
 
Mezi muži v třísetové bitvě zvítězil pár Pavel Drančák – Jiří Provazník nad domácí dvojicí Josef Rubáš – Jaroslav Sobota, ženám stejně jako před měsícem na mistrovství republiky vládla dvojice Kateřina Tomalová – Šárka Křížková, když ve finále zdolaly Moniku Erbenovou s Martinou Vackovou.
 
 
Výsledky finálových zápas Velké ceny města Plzně 2012
 
Petr Jelínek vs. David Pokorný 21:8 a 21:12
 
Hana Milisová vs. Eliška Maixnerová 21:15 a 21:10
 
Šárka Křížková, Kateřina Tomalová vs. Monika Erbenová, Martina Vacková 21:18 a 21:15
 
Jiří Provazník, Pavel Drančák vs. Josef Rubáš, Jaroslav Sobota 21:13, 18:21 a 21:16
 
Jiří Provazník, Hana Milisová vs. Pavel Drančák, Hana Kollarová 21:18 a 21:13
 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading