logo
Český badmintonový svaz
Bedřich Valenta, vítěz dvouhry mužů. Foto: Pavel Růžička.

Velká cena Plzně: zlato a stříbro pro Milisovou, Šikalovou a Janáčka

Hana Milisová, Denisa Šikalová a Jaromír Janáček se stali nejúspěšnějšími hráči dalšího podniku GPA dospělých - Velké ceny města Plzně. Každý z těchto badmintonistů jednu disciplínu vyhrál a v druhé bral stříbro. 

Prvním nedělním vítězem se ale stala ve dvouhře žen osmnáctiletá Veronika Dobiášová, která ve dvou setech (21:11 a 21:18) přehrála možná trochu překvapivou finalistku, čerstvě sedmnáctiletou Janu Adámkovou. Dobiášová o dvě příčky vylepšila své loňské umístění.
 
Její týmový kolega Bedřich Valenta pak loňský výsledek vylepšil ještě výrazněji - před rokem podlehl později vítěznému Jaromíru Janáčkovi ve čtvrtfinále, letos mu to vrátil ve dvou setech ve finále. Pěkný singlový úspěch hráčů Super Stars Most!

Za zmínku stojí Valentův předcházející zápas proti Jaro Vícenovi, který skončil 22:20 ve třetím setu…

Klaplo to! Denisa Šikalová s Magdalénou Lajdovou vyhrály čtyřhru žen. Foto: Pavel Růžička.
 
Janáček měl ale v tu dobu už v bagu titul v mixu, kde spolu s Hanou Milisovou ve finále porazili nově složenou, a přesto druhou nasazenou dvojici Michal Hubáček, Denisa Šikalová poměrem 21:15 a 21:19. 
 
Ani Šikalová ale neodjede s prázdnou, spolu s Magdalénou Lajdovou zopakovaly svůj výkon z podzimního Memoriálu Holobradého v Praze a v boji o zlato v deblu žen porazily ve finále obhájkyně plzeňského titulu Hanu Milisovou s Eliškou Maixnerovou výsledkem 21:14 a 21:13. 

Jaromír Janáček a Hana Milisové, vítězové mixu. Foto: Pavel Růžička.
 
Mixový partner Šikalové Michal Hubáček se pak k trojici výše vyzdvihnutých hráčů nepřipojil proto, že k tomuto stříbru přidal „pouze“ další stříbro z deblu. Spolu s bratrem Matějem ve finále nestačili na první nasazenou dvojici Jan Hubáček, Lukáš Holub (19:21, 13:21).

Pro Holuba s Hubáčkem šlo v Plzni o alespoň částečné spravování chuti po letošním MČR, kde jako první nasazení deblisté končili už ve druhém kole.
 
Mimochodem, jen během nedělního programu zaznělo při vyhlašování zápasů příjmení Hubáček devětkrát, během celého turnaje pak dvaadvacetkrát!

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading