logo
Český badmintonový svaz

Vítězem 26. ročníku Falco Cupu v Liberci se stalo družstvo Prahy

Místopředseda klubu BK TU v Liberci Zdeněk Kračmar informuje o letošním ročníku Falco Cupu, tradičního mládežnického turnaje konaného v tomto městě.

O uplynulém víkendu se konal v horní hale Technické univerzity v Liberci-Harcově již 26. ročník Falco Cupu - turnaje oblastních a klubových družstev staršího žactva v badmintonu o putovní Liberecký pohár za pořadatelství Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci.

Turnaje se zúčastnilo 7 smíšených družstev z České republiky, která se v sobotu mezi sebou utkala ve dvou skupinách systémem každý s každým. Sobotní program pokračoval sehráním semifinálových utkání, kde se střetl vítěz skupiny A s druhým ze skupiny B a naopak.

Zároveň se střetlo družstvo, které skončilo na 4. místě skupiny A, s družstvem na 3. místě skupiny B. Nakonec se odehrála utkání o 1. místo, 3. místo a 5. místo. V každém utkání se hrály dvě dvouhry – dvouhra chlapců a dvouhra dívek a tři párové disciplíny - smíšená čtyřhra, čtyřhra chlapců a čtyřhra dívek.
Stříbrný výběr Východočeského kraje.

Z vítězství ve skupinách se radovala družstva Prahy a východních Čech. Druhé místo ve skupinách obsadila družstva západních Čech a jižní Moravy. Ve skupině A o pořadí mezi druhým a čtvrtým místem rozhodoval celkový poměr vyhraných a prohraných setů.               

V semifinálových utkáních zvítězil výběr Prahy nad družstvem jižní Moravy v poměru 3:0 a výběr východních Čech si poradil s družstvem západních Čech v poměru 3:1.

Ve finálovém utkání zvítězilo družstvo Prahy nad družstvem východních Čech  v poměru 4:1, když za vítězné družstvo bodovali ve smíšené čtyřhře Šulc s Bílkovou vítězstvím nad Maňáskem a Maixnerovou v poměru 2:0 na sety (21:10, 21:12). Další body vítězného družstva přidaly pražské dívky.

Nejdříve ve dvouhře dívek přehrála Klára Šilhavá svoji sokyni Terezu Šolarovou v poměru 2:0 na sety s poměrem míčů 21:16, 21:13 a ve čtyřhře dívek porazily Šilhavá s Hejdukovou své východočeské protihráčky Šolarovou a Maixnerovou ve stejném poměru setů s poměrem míčů 21:17, 21:17.

Vítěz 26. ročníku Falco Cupu: Praha.

Čtvrtý bod vítězného družstva přidal ve dvouhře chlapců Adam Šulc, když porazil Radka Pláničku v poměru 2:0 na sety (21:10, 21:10).

V utkání o 3. místo zvítězilo družstvo západních Čech nad družstvem jižní Moravy v celkovém poměru 3:1.

Výsledky Falco Cupu najdete zde: tabulka, jednotlivá utkání.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading