logo
Český badmintonový svaz

Výzva všem klubům a oddílům: porovnejte svou výkonnost s reprezentanty!

Zapojte se do testování českých badmintonistů: vyzkoušejte si testovací sérii, porovnejte svou výkonnost s nejlepšími českými hráči a zašlete nám své výsledky. Hledáme nejrychlejšího, nejdynamičtějšího nebo nejvytrvalejšího českého badmintonistu!

V první skupině testovaných byla prověřena fyzická připravenost 39 ze 47 vybraných hráčů.

„Ve vybíhání kurtu se objevila velká slabina českého badmintonu, když většina testovaných měla problém se split-stepem. Buď ho vůbec neuměli, nebo jej prováděli nesprávně. Správný návyk, tedy 'split-step, rychlý první krok a příprava na úder, druhý krok s provedením úderu' je přitom zcela základní dovedností každého badmintonisty. Svou speciální rychlostí zaujali dva leváci, Jan Louda a mezi mladšími potom Dominik Kopřiva,“ říká Josef Rubáš.

Příprava na náročné testování, nebo uvolnění po výkonu? 

„Z dalších testů se zastavím u vznosů, kterým jsme testovali sílu trupu. Badmintonisté by v tomto testu měli uspět, pevný střed těla je pro samotnou hru velmi důležitý. Přesto se stalo, že celá řada testovaných nezvládla ani jeden pokus. Přitom každý juniorský reprezentant by se měl dostat alespoň přes pět pokusů, dospělí už by měli zvládat skoro dvojnásobek,“ upozorňuje Rubáš. 

Předseda TMK pokračuje: „Všechny výkony testovaných po absolvování baterie všemi hráči vyhodnotí kondiční trenér Martin Košťál, který rovněž poskytne hráčům zpětnou vazbu a doporučení ke zlepšení výkonnosti do dalšího tréninku. Netrénujeme, protože máme rádi trénink, ale protože máme rádi vítězství.“

Testování by mělo probíhat ideálně několikrát do roka, aby trenéři měli co nejpřesnější představu o výkonnosti svých hráčů.

Video s ukázkami všech cvičení:

Otestujte svou výkonnost, nahrajte své výsledky do XPS, sdílejte na sociálních sítích nebo je zašlete na adresu TMK. „Velmi rádi získáme zpětnou vazbu o výsledcích testování. Prosíme všechny kluby a oddíly, které se do testování zapojí, aby nám zaslali své výsledky na adresu tmk@czechbadminton.cz. Výsledky testování hráčů v klubech a oddílech budeme dále prezentovat a nejlepší hráče pozveme na letní testování s reprezentací,“ motivuje Josef Rubáš.

Přílohy:

Testovací baterie pro český badminton

Kompletní výsledky testů ze dne 22. 1. 2018

Beep-test je možno si stáhnout ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading