logo
Český badmintonový svaz

Z umpiru se v Plzni vykoupilo 19 hráčů, novinka si ale "musí ještě sednout"

O víkendu proběhnuvší Velká cena Plzně se zapíše do historie českého badmintonu jako první turnaj, kde se hráči mohli vykoupit z rozhodcování po prohraném utkání. Jak tedy služba "náhradní rozhodčí" zafungovala?

Podle vrchního arbitra Tomáše Knoppa využilo službu během turnaje 19 lidí. Ti se rozhodli připlatit si 50 Kč, aby nemuseli po své porážce jít rozhodovat na umpire, jak je na českých turnajích zvykem od nepaměti.

"Všichni známe ten pocit, když prohrajeme po hodinovém boji v koncovce třetího setu, jsme propocení, unavení a hodně zklamaní, a do toho vás vyhlásí jako rozhodčího. Nikomu se na umpire nechce, a proto je tady ta možnost se rozhodnout - jít pískat, nebo se v klidu jít převléct, protáhnout, najíst a vstřebat prohru," říká k revoluční novince Knopp. 

Podle něj by měla být tato služba, jejímž hlavním smyslem je ulehčit hráčům a dát jim možnost vybrat si, jak naloží se svým časem na turnaji, být na Velké ceně Plzně k dispozici i příští rok. Knopp si také myslí, že by služba měla být přístupná i na dalších GPA či GPB během sezóny.

"Je to určitě dobrá doplňková služba, která by měla být na každém velkém turnaji. Určitě to není služba, kterou si zaplatí každý, ale to ani nebylo smyslem," říká jeden z organizátorů VC.

Vybrané peníze za ty hráče, kterým se na umpire po prohře nechtělo, směřovaly přímo náhradním rozhodčím."Pořadatelé z toho nemají nic, jen další práci navíc," komentuje Knopp, podle nějž jde o novinku, která "si musí sednout". 

A jaké měl "náhradní rozhodčí" ohlasy mezi samotnými hráči? "Hodně se o tom mluvilo a ohlasy byly většinou kladné, ale hodně lidí o tom třeba vůbec nevědělo. Ptali se nás, jak a kde se to objednává atd. Propozice už se asi nečtou," uzavírá s úsměvem Tomáš Knopp.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading