logo
Český badmintonový svaz

Zápisky z ME družstev: cesta do Kazaně a příprava na první utkání

Trenér Pavel Florián informuje o cestě našich reprezentantů do Ruska a prvních dnech strávených v dějišti ME družstev:

Po třídenním tréninkovém srazu ve Sportovním centru Nymburk se mužský a ženský reprezentační tým v neděli vydaly do ruské Kazaně, místa konání letošního mistrovství Evropy družstev mužů a žen. 
 
Cesta byla dlouhá a každému z nás spadl kámen ze srdce, když jsme dosedli na ranveji letiště hlavního města republiky Tatarstánu. Jednak proto, že v Moskvě hustě sněžilo a odlet byl o více než dvě a půl hodiny zpožděný. Celou tu dobu jsme čekali uvnitř letadla již na vzletové dráze, a protože let byl úplně plný, tak to nebylo moc pohodlné. Nakonec se ale ukázalo, že to byla výhoda.

Krátce po našem odletu byla totiž všechna moskevská letiště uzavřena. Druhým důvodem, proč se nám s příletem do Kazaně ulevilo, byla zpráva, že na jiném moskevském letišti v době naší cesty z Prahy letadlo s cestujícími spadlo. Pozdě, ale přece. Okolo půlnoci místního času jsme dorazili na ubytování (Univerziádní vesnice z roku 2013 je na místní poměry velice dobrým ubytovacím zařízením, navíc situovaná blízko haly), domluvili se na nejnutnějších organizačních věcech a šli spát. 
 
Pondělní dopoledne jsme využili k tréninku v hlavní turnajové hale, který nám posloužil k sžití se s novým prostředím. Hala je opravdu vysoká a má své specifické světelné podmínky, ale až na trochu složitější odhad délky úderů do zadní části kurtu se všem hrálo dobře. V průběhu odpoledne měli hráči volno, (nejen) při kterém se o ně a jejich regeneraci postaral masér týmu Jaroslav Suchan a hned na to již nadešel čas napsat sestavu na první utkání. Tím bude v 10:00 místního času (8:00 SEČ) střetnutí mezi ženskými týmy České republiky a Polska. 
 
Trenéři Pavel Florián a Jakub Bitman se nakonec po dlouhém přemýšlení rozhodli pro následující rozložení sil: 
 
1. dvouhra: Kateřina Tomalová – Wiktoria Dabczynska
2. dvouhra: Zuzana Pavelková – Oliwia Socha
3. dvouhra: Tereza Švábíková – Karolina Wladzinska
2. čtyřhra: Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová – Magdalena Swierczynska, Aneta Wojtkowska
1. čtyřhra: Sabina Milová, Tereza Švábíková – Wiktoria Dabczynska, Aleksandra Goszczynska
 
Muži nastoupí 13:30 místního času (11:30 SEČ) proti Portugalsku. O sestavě na utkání bude rozhodnuto až v průběhu dopoledne. V obou utkáních nás čeká vyrovnaný boj. Držte nám palce! 
 
Z Kazaně zdraví, 
 
Bětka, Katka, Míša, Sabča, Terka, Zuzka, Adam, Honza, Kuba, Milan, Ondra, Jarda a Pavel
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading