logo
Český badmintonový svaz

Zevl nestačil na Tofta, ve čtvrtfinále v Lotyšsku prohrál na tři sety

Nad síly Lukáše Zevla byla v sobotu večer devatenáctiletá dánská hvězdička Jesper Toft. Ve čtvrtfinále Latvia International se hrálo na tři sety, po podání rukou byl ale šťastnější Toft.

Zevl po prvním prohraném setu v poměru 12:21 získal ten druhý 21:19, v rozhodující sadě to ale opět byl dvojnásobný mistr Evropy do 15 let z roku 2014, kdo měl více ze hry. Jesper Toft získal třetí set 21:13 a po 56 minutách hry postupuje do semifinále.

I přes prohru je čtvrtfinále Lukáše Zevla na turnaji v Lotyšsku pěkným úspěchem. K jeho cti slouží i to, že byl blíže výhře než stále vynikající Ukrajinec Dmytro Zavadsky, jenž na Tofta nestačil v prvním kole ve dvou setech.

"Jsem rád, že jsem zvládl využít dobrého losu, vyhrát první dvě kola a dostat se do čtvrtfinále. Ale v tom mi to nevyšlo tak, jak bych si představoval. Víceméně celý zápas se odehrál v takovém stylu hry, jaký chtěl soupeř. Nenašel jsem ten správný "recept", který by na něj fungoval," začíná své hodnocení Lukáš Zevl.
 
"Mrzí mě především, že jsem ten zápas po druhém vybojovaném setu nedokázal otočit. Nedokázal jsem udržet správný rytmus hry, který mu vadil, a on mi perfektně vnutil svůj," pokračuje Zevl.
Lukáš Zevl si z Lotyšska odváží 5. místo. Foto: Pavel Růžička.

"A o soupeři se moc zmiňovat nebudu. Každou chvíli zdržoval, "podával" balóny tak, že je střelil na druhou stany kurtu do zadního rohu. Když jsem vyhrál výměnu, tak tam měl nějaké připomínky. Pořád dokola. Já jsem se ho snažil vůbec nevnímat. Pro mě je to naprosto nesportovní hráč. Jen během toho dne dostal dvě žluté karty v ostatních zápasech," popisuje negativní zkušenost s Jesperem Toftem Lukáš Zevl.

Zajímavé výsledky jsou v Lotyšsku k nalezení v jiné části pavouku mužského singlu, kde se prezentovali příslušníci nastupující evropské generace. 

Mistr Evropy do 17 let z Prahy 2017 Rus Georgii Karpov v repríze nesmírně dramatického čtvrtfinále právě na listopadovém ME opět porazil Francouze Christo Popova (tentokrát 22:20 a 24:22), aby pak 19:21 ve třetím setu prohrál s jeho starším bratrem Tomou Juniorem, pro změnu dvojnásobným mistrem Evropy do 19 let z loňska.

Toma Junior před tím porazil Moldavce s českým občanstvím Cristiana Savina a v prvním kole i Jaromíra Janáčka. 

Výsledky Latvia International.


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading