logo
Český badmintonový svaz
Petr Báša - vedoucí projektu

Zlepšete svůj badminton s projektem "Badminton vždy in". Podívejte se na naše videa!

Článek Tomáše Krajči o metodickém projektu ČBaS "Badminton je vždy in":

Badminton vždy in
je určený na pomoc trenérům mládeže, s cílem popsat a vystihnout zásady správného pohybu po kurtu a úderové techniky. Vedoucí projektu Petr Báša nabízí v úvodním balíčku celkem 65 videí, která se týkají metody úderové techniky a základů pohybu.

Zjednodušeně lze říci, že první sada videí odpovídá na otázky: Jak se drží raketa? Jak správně udeřit míček? Jak být u míče včas? Kde je střed hřiště? Jaký je správný rytmus pohybu v badmintonu?

Detailně se pak videa věnují jednotlivým složkám badmintonového pohybu – startovnímu kroku – splitstepu, bočnímu pohybu – sidestepu, běžeckému kroku, překříženému kroku, otočení a odskoku, výpadu, výskoku a dopadu.

Ke každému tématu najdete ve video-knize Badminton vždy in podrobné, několikaminutové metodické video a několik praktických tipů pro nácvik daného pohybu či dovednosti v tréninku.

"Badminton vždy in je zaměřený především na trenéry mládeže, užitečný však může být každému hráči na všech úrovních," uvádí Petr Báša, a dodává: "ČBaS věří, že tento projekt pomůže pozvednout úroveň českého badmintonu. Přestože na internetu je dnes dosažitelné obrovské množství informací, ne každý z trenérů má časové možnosti tyto informace vyhledávat, zpracovávat a vyhodnocovat. Tento projekt si bere za cíl podat pomocnou ruku všem badmintonovým trenérům, kteří nezištně a ve svém volném čase pracují s mládeží. Vyplnit tak vakuum vzniklé v oblasti metodiky za poslední léta a reagovat na chuť trenérů vzdělávat se formou dosažitelnou a časově nenáročnou pro každého."

Podívejte se na videa z první fáze projektu Badminton vždy in:

Odkaz na jednotlivé kapitoly video-knihy Badminton vždy in:

1 – Biomechanika v badmintonu

2 – Metoda úderové techniky

3 – Držení rakety

4 - Jak správně udeřit

5 – Jak být u míče včas

6 – Střed hřiště

7 – Rytmus pohybu

8 – Složky pohybu
- splitstep
- sidestep
- běžecký krok
- překřížený krok
- otočení a odskok
- výpad
- výskok a dopad

V sekci Metodika na webu ČBaS najdete i další užitečné materiály, prezentace ze školení a doškolení trenérů, materiály pro učitele a trenéry v rámci projektu BWF Začni s badmintonem a také termíny aktuálních školení trenérů a učitelů.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading